Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

 • ARCHIPELAG w majowym „Budujemy Dom”

  W majowym numerze magazynu „Budujemy Dom” znajdziecie informacje o bezpłatnej aplikacji mobiDOM, która jest kompleksowym przewodnikiem dla inwestorów budujących dom. W numerze ponadto: porady naszej architekt Małgorzaty [...]

  Więcej

Obowiązkowa lektura na weekend – „Dom Idealny”!

Zachęcamy do lektury numeru magazynu „Dom Idealny”, w którym znajdą Państwo garść wartościowych porad i informacji na temat budowania i urządzania domu oraz jego najbliższego otoczenia. Wśród pomocnych wskazówek można odnaleźć obszerną wypowiedź naszego architekta Mariusza Jaworskiego o budownictwie energooszczędnym. Do ilustracji artykułu wybrano projekty z najnowszej kolekcji ENERGO i ENERGO PLUS autorstwa architekta Artura Wójciaka, prezesa Grupy ARCHIPELAG.  

Kolekcja ENERGO 

To kolekcja domów energooszczędnych w standardzie NF40, łączących niskie koszty eksploatacji z najwyższym komfortem użytkowym. Wyróżnia je:

 • Bardzo dobra izolacja przegród zewnętrznych i przegród wewnętrznych:

- ściany zewnętrzne – izolacja – 20 cm warstwa wełny mineralnej, 
- dach i strop nad poddaszem – izolacja – 30 cm warstwa wełny mineralnej
- podłoga na gruncie – izolacja – 15 cm warstwa styropianu

 • Odpowiedni współczynnik kształtu budynku – stosunek pola powierzchni przegród zewnętrznych A do kubatury ogrzewanej budynku V.
 • Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła
 • Bryła budynku sprzyjająca energooszczędności, zminimalizowane ryzyko występowania mostków termicznych 

Kolekcja ENERGO PLUS  

To kolekcja domów super energooszczędnych, wyposażonych w kompleksowy system rozwiązań, dzięki któremu budynek osiąga znakomite parametry cieplne i znajduje się w najlepszej klasie energetycznej. Wyróżnia je:

 • Bardzo dobra izolacja przegród zewnętrznych i wewnętrznych:

- ściany zewnętrzne – izolacja – 20 cm warstwa wełny mineralnej
- dach i strop nad poddaszem – izolacja – 30 cm warstwa wełny mineralnej
- podłoga na gruncie – izolacja – 15 cm warstwa styropianu

 • Odpowiedni współczynnik kształtu budynku, czyli stosunek pola powierzchni przegród zewnętrznych A do kubatury ogrzewanej budynku V
 • Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła
 • Bryła budynku sprzyjająca energooszczędności, zminimalizowane ryzyko występowania mostków termicznych
 • Zastosowanie energooszczędnych instalacji: wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, pompy ciepła i kolektorów słonecznych
 • Kominek z zamkniętą komorą spalania
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia