Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

  • ARCHIPELAG w majowym „Budujemy Dom”

    W majowym numerze magazynu „Budujemy Dom” znajdziecie informacje o bezpłatnej aplikacji mobiDOM, która jest kompleksowym przewodnikiem dla inwestorów budujących dom. W numerze ponadto: porady naszej architekt Małgorzaty [...]

    Więcej

ARCHIPELAG w tygodniku „Uważam Rze”

W numerze 42(89)/2012 tygodnika „Uważam Rze”, w artykule „Natura w harmonii z portfelem”, trendy w budownictwie skomentował architekt Artur Wójciak, prezes Grupy ARCHIPELAG.

Dom na miarę XXI wieku

Stale rosnące ceny energii i wyczerpujące się złoża surowców naturalnych wymuszają zmiany – budownictwo jest aktualnie nastawione na ograniczenie strat energii i jej oszczędzanie. Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. od 2020 roku, obowiązkiem stanie się budowa domów o niemal zerowym zużyciu energii. 26 września Rada Nadzorcza NFOŚiGW podjęła decyzję o uruchomieniu dopłat do kredytów na budowę lub zakup energooszczędnych budynków – od przyszłego roku inwestorzy mogą więc liczyć na wsparcie finansowe w postaci jednorazowego, bezzwrotnego dofinansowania.

Dom energooszczędny

Zastosowane w budownictwie energooszczędnym rozwiązania muszą mieć charakter kompleksowy – powinny dotyczyć zarówno zagadnień konstrukcyjno-budowlanych, jak i instalacyjnych – tłumaczy w artykulearchitekt Artur Wójciak. Dom energooszczędny cechuje bryła budynku o odpowiednim współczynniku pola powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury ogrzewanej budynku i oczywiście prawidłowe ocieplenie, dobór okien, usytuowanie na działce oraz optymalnie zaprojektowane instalacje wewnętrzne. Inwestorzy coraz częściej wybierają rozwiązania, które w dłuższej perspektywie użytkowania przynoszą oszczędności w budżecie domowym, stąd popularność domów, wyposażonych w energooszczędne systemy – pompę ciepła, wentylację mechaniczną z rekuperacją, panele słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, system odzysku wody deszczowej oraz inteligentny system zarządzania budynkiem – komentuje architekt Artur Wójciak.

Jako przykład nowoczesnego, energooszczędnego domu w artykule zaprezentowano projekt Bruno G1, autorstwa naszej Pracowni. 

Zobacz projekt domu Bruno G1

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia