Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

  • ARCHIPELAG w majowym „Budujemy Dom”

    W majowym numerze magazynu „Budujemy Dom” znajdziecie informacje o bezpłatnej aplikacji mobiDOM, która jest kompleksowym przewodnikiem dla inwestorów budujących dom. W numerze ponadto: porady naszej architekt Małgorzaty [...]

    Więcej

ARCHIPELAG w magazynie ARCHITEKTURA Murator!

W jesiennym wydaniu magazynu ARCHITEKTURA Murator nr 09/2013/228, w artykule "Apartamentowiec MARINA II we Wrocławiu" można przeczytać komentarz architekta Artura Wójciaka o koncepcjach autorskich, przyświecających powstaniu jednego z najpiękniejszych budynków w stolicy Dolnego Śląska. Budynek Marina II zajął I miejsce w konkursie „Piękny Wrocław”, w kategorii budynek mieszkalny wielorodzinny.

Założenia autorskie

Marina II to jedna z najpiękniejszych inwestycji we Wrocławiu, która swój luksusowy charakter zawdzięcza niepowtarzalnej architekturze, zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym oraz niezwykle atrakcyjnej lokalizacji w samym centrum Wrocławia, przy urokliwym nadodrzańskim bulwarze. 

Architektura powinna być zintegrowana z otoczeniem oraz z historycznym dziedzictwem miejsca, w którym powstaje. Tym przesłaniem kierowaliśmy się podczas prac nad projektem Marina II – zależało nam, aby harmonijnie wkomponować budynek w nadodrzański bulwar i nawiązać do tradycji, zgodnie z którą miasto wykorzystywało tereny nadrzeczne do celów rekreacyjnych i mieszkalnych. Zaprojektowanie tego prestiżowego budynku było fascynującym wyzwaniem – na czterech kondygnacjach rozplanowaliśmy ekskluzywne apartamenty mieszkalne i lokale usługowe. W podziemiu znajduje się przestronny garaż oraz pomieszczenia gospodarcze, służące do obsługi przystani dla łodzi motorowych, przylegającej do Mariny II.

Forma budynku stanowi udane połączenie klasyki z nowoczesnością. Wschodnia część Mariny II jest osadzona na zanurzonych w wodzie filarach konstrukcyjnych, dzięki czemu obiekt wygląda jakby unosił się nad taflą Odry. Na dachu znajduje się ogólnodostępny zielony taras, stanowiący przestrzeń wypoczynkową przeznaczoną dla mieszkańców. Budynek aktywnie wykorzystuje odnawialne źródła energii – na południowej fasadzie zamontowano ogniwa fotowoltaiczne, które zamieniają energię słoneczną w elektryczną, zasilającą zewnętrzne oświetlenie budynku. Najważniejszym elementem elewacji są składane, drewniane okiennice, które sprawiają, że Marina II zmienia swój wygląd w zależności od pór dnia i intensywności nasłonecznienia – żyje i faluje, podobnie jak przepływająca obok rzeka.

 Architekt Artur Wójciak 


Zapraszamy do lektury!

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia