Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Tori III ECONOMIC i Tori III G1 ECONOMIC

Witam! Na wstępie powiem, że projekt Tori bardzo mi się podoba, a do tego jak wynika z waszego kosztu budowy jest tani. Mam jednak kilka pytań. Czy w tych projektach jest możliwość poszerzenia domu z lewej strony tak aby sypialnie miały szerokość około 3,50m. Po zmierzeniu miarką wychodzi, że mają około 2,70m. Czy dobrym pomysłem jest rezygnacja z małego okienka w sypialni i zamiana drzwi tarasowych w tymże pomieszczeniu na okno, a także zamiana okna narożnego na okno umieszczone od frontu. Czy w kotłowni jest możliwość zamontowania pieca na paliwo stałe. Czy wyżej opisane zmiany wpłyną mocno na cały projekt. Za odpowiedzi na wszystkie pytania z góry dziękuje i pozdrawiam.
Odpowiedz Zacytuj
 • 82.237.231.* 2012-05-23 18:16

  Witam,
  Poszukuję projektu domu o powierzchni okolo 75 m2 Mam nastepujące pytania odnośnie projektu Tori III economic (69,69m2) : Czy można przesunąć ścianę pokoju n°6 żeby zrównać ją ze ścianą pokoju dziennego ? jaka jest wysokość pomieszczeń parteru, strychu ?. oraz wysokość i szerokość okien w pomieszczeniach 7, 8, 9 ? Czy w ramach adaptacji projektu można zamienić ich miejsce i wstawić większe ? Czy można dorzucić garaż 18-19 m2 wzdłuż ściany pokoji (6,7) ?
  Dziękuję

 • arch. Anna Prokopowicz 2012-05-25 10:44

  "91.146.224.*" napisał/a:Witam! Na wstępie powiem, że projekt Tori bardzo mi się podoba, a do tego jak wynika z waszego kosztu budowy jest tani. Mam jednak kilka pytań. Czy w tych projektach jest możliwość poszerzenia domu z lewej strony tak aby sypialnie miały szerokość około 3,50m. Po zmierzeniu miarką wychodzi, że mają około 2,70m. Czy dobrym pomysłem jest rezygnacja z małego okienka w sypialni i zamiana drzwi tarasowych w tymże pomieszczeniu na okno, a także zamiana okna narożnego na okno umieszczone od frontu. Czy w kotłowni jest możliwość zamontowania pieca na paliwo stałe. Czy wyżej opisane zmiany wpłyną mocno na cały projekt. Za odpowiedzi na wszystkie pytania z góry dziękuje i pozdrawiam.  Witam,

  Sypialnie w projekcie Tori III G1 economic mają 288cm szerokości. Poszerzenie ich do około 350cm nie stanowi żadnego problemu technicznego. Układ konstrukcyjny stropu sprzyja takiemu rozwiązaniu. Kształt przeszkleń sypialni zależy wyłącznie od Państwa upodobań. Jeżeli nie zależy Państwu na bezpośrednim wyjściu z sypialni na taras można wprowadzić tu okno o standardowej wysokości parapetu. Można też zaprojektować dwa okna o tej samej wielkości doświetlające obie sypialnie, symetrycznie rozmieszczone na elewacji bocznej. Rezygnacja z okna narożnego dodatkowo zmniejszy koszty budowy domu. W kotłowni może pojawić się piec na paliwo stałe. Reasumując, całość planowanego przez Państwa przeprojektowania jest możliwa do wykonania. Największą zmianą, wpływającą na zwiększenie się powierzchni oraz kubatury budynku będzie przeniesienie ściany nośnej. Przeprojektowania może dokonać nasza Pracownia lub wybrany przez Państwa architekt adaptujący.
 • arch. Anna Prokopowicz 2012-05-25 13:49

  "82.237.231.*" napisał/a:Witam,
  Poszukuję projektu domu o powierzchni okolo 75 m2 Mam nastepujące pytania odnośnie projektu Tori III economic (69,69m2) : Czy można przesunąć ścianę pokoju n°6 żeby zrównać ją ze ścianą pokoju dziennego ? jaka jest wysokość pomieszczeń parteru, strychu ?. oraz wysokość i szerokość okien w pomieszczeniach 7, 8, 9 ? Czy w ramach adaptacji projektu można zamienić ich miejsce i wstawić większe ? Czy można dorzucić garaż 18-19 m2 wzdłuż ściany pokoji (6,7) ? Dziękuję


  Witam,
  Przesunięcie ściany nośnej w celu powiększenia sypialni nie stanowi problemu. Pomieszczenia na parterze mają wysokość 268 cm. Na strychu poziome belki więźby dachowej znajdują się na wysokości 140 cm nad podłogą. Można podnieść je np. do 180 cm.

  Okna w projekcie mają następujące wymiary:
  w pomieszczeniu nr 6: okno balkonowe 260x230cm, okno:90x140cm;
  w pomieszczeniu nr 7: 150x140 i 90x140;
  w pomieszczeniu nr 8: 150x90cm.

  Istnieje możliwość zwiększenia przeszkleń. W naszej ofercie znajduje się projekt Tori III G1 economic czyli wersja z garażem jednostanowiskowym. Garaż sytuowany jest przy pomieszczeniu gospodarczym http://www.archipelag.pl/projekty-domow/tori-iii-g1-economic-wersja-a/?Kind=1&Name=tori&SearchForm=1. Jeżeli zależy Państwu na garażu z drugiej strony, nie ma technicznego problemu z wykonaniem takiego doprojektowania.

 • 91.146.224.* 2012-05-27 14:31

  Witam ponownie! Dziękuję za odpowiedź na pytania. Zrodziły się kolejne :) Tak więc czy jest możliwość powiększenia garażu z G1 do G2 i jak to wpłynie na ilość wpadającego światła do kuchni. Zastanawia mnie to ponieważ wydłuzy się ściana w której znajdują się drzwi do garażu od strony ogrodu. Z drugiej jednak strony zwiększy się powierzchnia tarasu pod dachem, dając tym samym osłone przed słońcem. Zastanawia mnie jeszcze jedno, jakich kształtów nabierze bryła domu, jeśli w sypialni nr 7 ścianę zewnętrzną pociągniemy aż do filara, rezygnując całkowicie z niewielkiego tarasu. Oczywiście z pojedynczych drzwi tarasowych z lewej strony salonu,także trzeba będzie zrezygnować, czy przez to jednak salon nie będzie mniej doświetlony? Uff troszkę to zagmatwane, ale prościej nie umiałem tego wyjaśnić. Pozdrawiam!

 • 89.229.60.* 2012-05-27 19:04

  Tori III G1 ECONOMIC (wersja A)

  Witam,
  Jestem zainteresowa projektem tego domu, jezeli ktos zbudowal ten dom prosiłabym o jakis kosztorys.

 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2012-05-28 08:17

  Witam,

  Tori III ECONOMIC jest w naszej ofercie od 2-3 tygodni, wiec nikt go jeszcze nie zbudował.

 • arch. Anna Prokopowicz 2012-06-06 14:53

  "91.146.224.*" napisał/a:Witam ponownie! Dziękuję za odpowiedź na pytania. Zrodziły się kolejne :) Tak więc czy jest możliwość powiększenia garażu z G1 do G2 i jak to wpłynie na ilość wpadającego światła do kuchni. Zastanawia mnie to ponieważ wydłuzy się ściana w której znajdują się drzwi do garażu od strony ogrodu. Z drugiej jednak strony zwiększy się powierzchnia tarasu pod dachem, dając tym samym osłone przed słońcem. Zastanawia mnie jeszcze jedno, jakich kształtów nabierze bryła domu, jeśli w sypialni nr 7 ścianę zewnętrzną pociągniemy aż do filara, rezygnując całkowicie z niewielkiego tarasu. Oczywiście z pojedynczych drzwi tarasowych z lewej strony salonu,także trzeba będzie zrezygnować, czy przez to jednak salon nie będzie mniej doświetlony? Uff troszkę to zagmatwane, ale prościej nie umiałem tego wyjaśnić. Pozdrawiam!
  Witam,

  Istnieje możliwość powiększenia garażu do dwóch stanowisk. Przy takiej zmianie budynek poszerzy się o około 250 cm. Nie martwiłabym się wydłużoną ścianą zasłaniającą okno w kuchni. Większy, osłonięty taras to duży atut, a w dodatku lokalizacja kuchni w miejscu narażonym na bezpośrednie działanie słońca jest dość uciążliwa. Dlatego też zwykle kuchnie projektuje się na elewacji frontowej w towarzystwie pomieszczeń gospodarczych czy garażu przy założeniu, że wjazd na działkę będzie od północy.

  Przy wyrównaniu ściany w sypialni i likwidacji małego tarasu może pojawić się nie tyle problem z proporcjami bryły na zewnątrz co z kształtem samej sypialni – pomieszczenie długie i wąskie, a także jak Pan słusznie zauważył, z doświetleniem salonu. Pierwszy i drugi problem można jednak rozwiązać. Odpowiednio zaprojektowana sypialnia – szczególnie dobrane kolory albo wprowadzenie zabudowanej garderoby w głębi pomieszczenia załatwią problem proporcji wnętrza. Natomiast w przypadku doświetlenia salonu proponowałabym okno balonowe w lewym rogu tego pomieszczenia szerokości np. 110 cm i wysokości 230cm lub też poszerzenie przeszklenia przy jadalni.


  Pozdrawiam

 • Przemo70 2012-09-17 19:12

  Witam, projekt Tori IIIG1 economic jest idealny dla mnie. Czy istnieje możliwość zmniejszenia wnęki przy salonie do rozmiarów wnęki przy sypialni i zrobieniu tam kuchni. Bedzie się to wiązało z przeniesieniem kominka na ścianę. Zyskał bym w ten sposób większy salon i oddzielną kuchnię z wyjściem na taras jak w sypialni i nie straciłby pierwotnej architektury budynku. czy istnieje możliwość adaptacji poddasza na część mieszkalne jeśli strop i tak bedzie gestozebrowany . Schody można by zrobić w spalarni rozważamy to jako kolejny etap rozbudowy. oczywiście na etapie dach zrobiłbym już okna dachowe. jaką wysokość pomieszczeń byłaby na poddaszu i jaką pow użytkową. Projekt jest wymazony do adaptacji. proszę o info czy ktoś buduje ten dom. podaje kontakt do siebie

 • arch. Agnieszka Owocka 2012-09-18 13:49

  Witam,

  Zmiany, o które Pan pyta, są możliwe do wykonania.
  Ze strony pracowni otrzyma Pan nieodpłatną zgodę na wprowadzenie tych zmian. Jeśli zakłada Pan adaptację poddasza, proponuję podnieść ściankę kolankową minimalnie
  o 1 pustak. Dzięki temu uzyskają Państwo możliwość swobodnego poruszania się na poddaszu po wykończeniu pomieszczeń. Przypuszczalna powierzchnia po podniesieniu ścianki kolankowej powinna wynosić ok. 42 m2.

  Zmiany można zlecić dowolnie wybranemu przez siebie architektowi, skorzystać z usług naszych przedstawicieli lub zlecić to naszej firmie. Zajmie się wtedy nimi nasz dział zmian (tel. 795 570 210, mail: ). Koszt oraz czas wprowadzania zmian uzależniony jest od projektanta, który je nanosi.

  Pozdrawiam


 • 178.212.31.* 2012-11-28 15:16

  Tori III ECONOMIC (wersja A)

  Jakie prace wchodzą w cenę stanu surowego zamkniętego? A jakie w skład stanu surowego otwartego? Pozdrawiam

 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2012-11-29 09:14

  Witam serdecznie,

  Stan surowy otwarty: Dom w stanie surowym otwartym ma postawione ściany nośne, czasem ścianki działowe, kominy, wykonaną więźbę i pokrycie dachu wraz z oknami połaciowymi, rynnami, rurami spustowymi oraz obróbkami blacharskimi. Otwory okienne i drzwiowe są na ogół zabite deskami na okres zimy. Budynek ma nieotynkowane ściany, nie ma posadzek i izolacji.

  Stan surowy zamknięty: to kolejny etap wykończenia domu i różni się od stanu surowego otwartego tym, że dodatkowo ma zamontowane okna i drzwi zewnętrzne, ocieploną i otynkowaną elewację. Na tym etapie wykonuje się również tarasy oraz schody zewnętrzne bez wykończania ich płytkami.

 • jan5316 2013-02-26 18:54

  "89.229.60.*" napisał/a:Tori III G1 ECONOMIC (wersja A)

  Witam,
  Jestem zainteresowa projektem tego domu, jezeli ktos zbudowal ten dom prosiłabym o jakis kosztorys.


  Witam,też bym mnie interesował przybliżony kosztorys interesującego Was domku.Czy od 27.05.12 dowiedzieliście się coś więcej,lub możecie podać maila tego,który taką budowę ma rozpoczętą.Proszę o odpowiedż na .

 • 37.130.30.* 2013-04-26 06:56

  Witam serdecznie

  jesteśmy z mężem zainteresowani projektem domu jednorodzinnego TORII i mamy odnośnie niego kilka pytań:

  1.czym różnią się poszczególne projekty - wiem że niektóre mają garaż ale nie widzę po za tym większych różnic, bardzo bym prosiła o wskazanie tych różnic

  2. zależało by nam na wygenerowaniu miejsca na jeszcze jeden pokój - czy istnieje projekt tego domu o powierzchni użytkowej np około 80 m2 (max szerokość frontu 14 m) albo o adaptacje poddasza (czy to spowoduje zmiany konta nachylenia dachu, jeśli tak to o ile bo mam określone warunki zabudowy, i gdzie można by umieścić schody na poddasze?o ile zwiększy to powierzchnie dachu?)

  3. czy zmiany które opisałam w punkcie 2 o ile będą możliwe do realizacji generują jakieś koszty przy zakupie projektu?

  pozdrawiam serdecznie

 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2013-04-26 07:18

  Witam serdecznie,

  Projekty różnią się kształtem dachu, wielkością, aranżacją pomieszczeń oraz wykończeniem elewacji. Pod wizualizacją projektu, w części "Dostępne wersje" są określone ogólnie różnice pomiędzy projektami. Ponadto projekty z kategorii ECONOMIC charakteryzują się niższymi kosztami realizacji. Wynika to z faktu, że w projektach zastosowano rozwiązania skutecznie ograniczające wydatki związane z budową domu - projekty pozbawione są nadmiernych detali konstrukcyjnych, piony instalacyjne i kanalizacyjne są w miarę możliwości zblokowane, natomiast okna i drzwi dostępne są w standardowych,łatwo dostępnych rozmiarach - celowo unikano, generujących wyższe koszty, okien narożnych, okrągłych i mocno rozbudowanych przeszkleń.


  Wszystkie dostępne projekty są pokazane na stronie internetowej. Zmiany, o których Pani pisze, są możliwe do wykonania. Pracownia wydaje bezpłatną zgodę na zmiany, lecz naniesienie zmian na projekt generuje dodatkowe koszty. Ceny zmian ustala się indywidualnie np. z naszym Działem Zmian - tel. 71 798 38 47, mail: , lub u architekta adaptującego.

  Polecam zapoznać się z podobnymi, lecz większymi projektami z naszej oferty np. Anabela, Erin, Kornel, Eryk, Margo, Mauela, Emi.

  Pozdrawiam

 • 37.130.30.* 2013-05-06 09:26

  Witam serdecznie,

  nurtuje mnie podobny problem jak użytkownika PRZEMO70 (pytanie zadane dnia 17.09.2012 r.) a mianowicie zależy mi na zaadoptowaniu poddasza w projekcie TORI Economic (wersia 5 Economic). Zależy mi na uzyskaniu około 20 m2 - na dodatkowy pokój w przyszłości. Czy jeśli podniosę ściankę kolankową o 1 czy 2 cegły będzie wystarczające i czy nie zmieni to kąta nachylenia dachu - jestem na etapie uzupełniania wniosku o ustalenie warunków zabudowy i muszę sprecyzować charakterystykę planowanej budowy, dlatego tak bardzo zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi.
  Wyczytałam że będę musiała przemyśleć gdzie będą umiejscowione schody - najlepiej pasowałoby mi aby na w holi gdzie zaplanowane są w projekcie szafa(były by to nie duże schody - może takie kręcone).

  pozdrawiam

 • arch. Mariusz Jaworski 2013-05-08 10:48

  Witam,

  W przypadku adaptacji poddasza są trzy istotne rzeczy do przeprojektowania:
  1)na parterze wydzielenie miejsca na schody (należy pamiętać, że na poddaszu ich zakończenie musi znajdować się na wysokości umożliwiającej zmieszczenie się osoby dorosłej pod dachem)
  2) przeprojektowanie stropu pod kątem otworu na schody i ewentualnego podparcia więźby dachowej
  3) przeprojektowanie więźby pod kątem poddasza użytkowego (obecnie elementy konstrukcyjne podpierające więźbę to uniemożliwiają).

  Powierzchnia poddasza w wersji oryginalnej to ok 36m2 (mierzona na wys. 180cm), z tego cześć zabierze otwór schodów ale i tak pozostanie ponad 20m2. W razie pytań prosimy o kontakt. Pozdrawiam

 • 37.130.30.* 2013-05-09 05:18

  "arch. Mariusz Jaworski" napisał/a:Witam,
  W przypadku adaptacji poddasza są trzy istotne rzeczy do przeprojektowania: 1)na parterze wydzielenie miejsca na schody (należy pamiętać, że na poddaszu ich zakończenie musi znajdować się na wysokości umożliwiającej zmieszczenie się osoby dorosłej pod dachem) 2) przeprojektowanie stropu pod kątem otworu na schody i ewentualnego podparcia więźby dachowej 3) przeprojektowanie więźby pod kątem poddasza użytkowego (obecnie elementy konstrukcyjne podpierające więźbę to uniemożliwiają). Powierzchnia poddasza w wersji oryginalnej to ok 36m2 (mierzona na wys. 180cm), z tego cześć zabierze otwór schodów ale i tak pozostanie ponad 20m2. W razie pytań prosimy o kontakt. Pozdrawiam


  czy te 3 rzeczy do przeprojektowania o których Pan pisał są możliwe do zrobienia w ramach pozwolenia które wydają Państwo na dokonanie zmian w projekcie? Tak jak pisałam wystarczy dla mnie te 20 m2 na poddaszu; rozumiem że 180 cm wysokości to najniższa wysokość na tych 36 m2 na poddaszu?Pozdrawiam

 • arch. Mariusz Jaworski 2013-05-09 12:44

  Witam,

  Na wszystkie zmiany otrzyma Pan bezpłatną zgodę - można o nią wystąpić na etapie zamawiania projektu lub w późniejszym terminie. Wysokość 180cm jest najniższą wysokością dla podanych 36m2.

  Pozdrawiam

 • 87.206.84.* 2014-02-23 01:54

  Witam,

  Czy dom Tori III ECONOMIC łapie się na dopłaty z NFOŚIGW? w wyszukiwarce zaznaczyłem kategorię domu: z dopłatą, lecz nie ma tego nigdzie w opisie.

 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2014-02-25 09:20

  Dzień dobry,

  Kategoria domów z dopłatą obejmuje projekty domów odpowiednie dla programu "Mieszkanie dla Młodych".
  Projekt Tori III ECONOMIC można dostosować do standardu NF40, wymaga to jednak wykonania pewnych zmian, m.in. zastosowania grubej warstwy ocieplenia i wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Polecam przedyskutować tę kwestię z naszym Działem Zmian, tel 71 798 38 49, mail:

 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2014-05-22 08:49

  fotoKONKURS: „Najpiękniejszy dom – MÓJ DOM!"


  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym Pracowni Projektowej ARCHIPELAG!

  Zrób zdjęcia swojego domu, który został zrealizowany na podstawie projektu gotowego z kolekcji naszej Pracowni i prześlij je na adres e-mail:


  Do wygrania atrakcyjne nagrody!

  Szczegóły znajdziecie tutaj - http://www.archipelag.pl/aktualnosci/fotokonkurs-najpiekniejszy-dom-moj-dom-quot-1.html

  Serdecznie zapraszamy!

 • Elżbieta Piwowarczyk (Administrator) 2017-07-04 15:40

  Szanowni Państwo,
  Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji FOTOkonkursu. Do wygrania cenne nagrody!
  Wystarczy wysłać do nas zdjęcia z realizacji swojego domu. Szczegóły znajdziecie Państwo tutaj - https://www.archipelag.pl/start/aktualnosci-1?Article=%40konkurs-fotograficzny-moj-wymarzony-dom-wygraj-grilla-i-inne-atrakcyjne-nagrody.html
  Pozdrawiam

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.234.244.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia