Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Kominek zewnętrzny Simon IV

Witam,
Jak rozwiązać obudowę kominka zewnętrznego?
Odpowiedz Zacytuj
 • Elżbieta Piwowarczyk (Administrator) 2022-10-05 15:17

  Dzień dobry,
  Wykonanie paleniska zewnętrznego należy powierzyć firmie specjalizującej się w projektowaniu komików zewnętrznych/wewnętrznych z zaleceniem zachowania estetyki i wyglądu kominka pokazanego na wizualizacji projektu.
  Rodzaj wykończenia powinien przede wszystkim uwzględniać zachowanie bezpieczeństwa pożarowego użytkowania paleniska zarówno w obrębie samej komory spalania jak również elementów wykańczających otwór paleniska, a także posadzki wokół kominka.
  Obudowę kominka można wykonać z płyt granitowych, marmuru lub jako tynkowaną. Istotne jest, aby w miejscach narażonych na iskry były to materiały niepalne (dotyczy to również posadzki w obrębie ok 80 cm wokół paleniska).
  Pozdrawiam

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.238.121.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia