Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wymiary kominka w salonie

Witam,

Zastanawia mnie kominek w salonie. Czy taki rodzaj kominka (panoramiczny, z szybą boczną) i w rozmiarze przedstawionym na wizualizacji nie jest za duży jak na taki salon? Jakie są proponowane wymiary i moc kominka dla tego projektu (kominek bez płaszcza wodnego).

Podoba mi się układ zaproponowany w wizualizacji, ale mam wątpliwości czy przy takim kominku w salonie da się usiedzieć.
Odpowiedz Zacytuj
  • arch. Małgorzata Simla 2016-01-28 11:20

    Witam, w projekcie technicznym wymiary trzonu kominowego to 40 x 59 cm, jest to dymowo-wentylacyjny pustak firmy Leier. Kominek w projekcie nie jest urządzeniem pełniącym funkcję głównego źródła ciepła w domu, zatem nie proponujemy jego mocy w projekcie. Ogrzewanie domu zapewnia piec gazowy. Zakładamy wykonanie kominka wg projektu indywidualnego. Wizualizacja jest tylko inspiracją, można wykonać kominek na różne inne sposoby. A tuż przy kominku rzeczywiście jest ciepło, ale zwykle o to chodzi.

  • 77.65.25.* 2016-01-28 12:15

    A może ktoś w tym domku posiada już zamontowany kominek podobnie jak w projekcie i może pochwalić się doświadczeniami co do wymiarów i mocy.

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.236.234.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia