Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

docieplenie

Witam,
w projekcie zastosowano ocieplenie wełną mineralną, czy ma to swoje uzasadnienie? Czy w przypadku zastąpienia wełny styropianem powinniśmy się liczyć z jakimiś skutkami ubocznymi w użytkowaniu domu?
Pozdrawiam
Odpowiedz Zacytuj
  • arch. Anna Prokopowicz 2012-10-02 09:31

    Witam,

    Mogą Państwo ocieplić ściany zewnętrzne budynku zarówno wełną mineralną jak i styropianem. Zgodę na takie przeprojektowanie znajdą Państwo w opisie technicznym projektu. W naszych projektach proponujemy użycie styropianu w miejscach gdzie wymagana jest duża wytrzymałość mechaniczna oraz odporność na zawilgocenie, czyli np. na fundamentach, w podłodze na gruncie, w garażach. Wełna mineralna jest materiałem całkowicie niepalnym, dobrze izolującym akustycznie (lepiej niż styropian) a także paroprzepuszczalnym. Ocieplone nią ściany zewnętrzne swobodnie „wydychają” parę wodną, co zapobiega powstawaniu grzybów wewnątrz budynku. W projektach naszego autorstwa proponujemy użycie wełny mineralnej jako izolacji ścian zewnętrznych oraz dachów spadzistych.

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 34.204.174.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia