Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Dach

Witam,

Mam pytanie odnośnie dachu. Chcielibyśmy zamist dachówki ceramicznej, zastosować blachodachówkę. W związku z tym można zastosować lżejszą konstrukcję dachu. Czy wtedy koszt postawienia dachu będzie o wiele niższy od dachu z dachówki?

Pozdrawiam,
Łukasz
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. Katarzyna Braun 2015-03-13 13:30

  Witam,
  Konstrukcja więźby dachowej, po zmianie pokrycia dachu, będzie wiązała się z obniżeniem kosztów budowy, ale w niewielkim stopniu. Wpływ na tę cenę będzie miała również lokalizacja budynku, określająca strefę wiatrową i śniegową. Warto w tej sprawie skonsultować się z naszym Działem Zmian tel. 71 798 38 49 lub ze swoim architektem adaptującym. Nasza Pracownia wydaje bezpłatną zgodę na zmiany materiałów w projekcie.
  Pozdrawiam

 • 91.220.17.* 2019-09-04 12:12

  Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość zmiany dachy na typowy dwuspadowy? Wtedy na poddaszu z przodu i z tyłu byłaby ściana w kształcie trójkąta i wzdłuż poprowadzony dach dwuspadowy. Czy nad garażem wtedy też musiałby być dwuspadowy dach czy mógłby zostać taki jak na projekcie?

  Czy jest również możliwość powiększenia garażu o kilka metrów kwadratowych (dodatkowo, a nie kosztem innych pomieszczeń), najlepiej o około 1 metr więcej na długość oraz 1 metr więcej na szerokość.

  Czy na tarasie jest możliwość zainstalowania stacjonarnego grilla?

  Będę wdzięczna za odpowiedź.

  Pozdrawiam

 • Elżbieta Piwowarczyk (Administrator) 2019-09-05 15:11

  Witam,
  Wszystkie opisane zmiany są możliwe do wprowadzenia w projekcie. Są one na tyle istotne, że mamy w zasadzie do opracowania nową dokumentację - co niewątpliwie odbije się na kosztach zakupu projektu z wprowadzonymi zmianami.
  Można je wykonać również we własnym zakresie (np. w ramach adaptacji projektu do działki) – zgoda na zmiany jest bezpłatna.
  Grill stacjonarny jest możliwy, aczkolwiek instalowanie go na tarasie może być nieco uciążliwe z uwagi na sąsiedztwo drzwi balkonowych do pokoju i sypialni.
  W sprawie wyceny kosztów opracowania zmian w projekcie prosimy o kontakt pod adresem:
  Pozdrawiam

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.239.6.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia