Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

kotłownia

czy może ktoś z państwa wybudował ten dom , pytanie czy pomieszczenie na kotłownie nie jest małe.
Odpowiedz Zacytuj
  • arch. Anna Marcjasz 2008-01-31 15:46

    Witam serdecznie. Pomieszczenie na kotłownię faktycznie jest niewielkie i wynosi 8,93 m3. Spełnia jednak wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. z późniejszymi zmianami, w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. W paragrafie 136, pkt. 10 czytamy: „Wysokość pomieszczenia, w którym instaluje się kotły na olej opałowy nie może być mniejsza niż 2,2 m, a kubatura nie mniejsza niż 8 m3.” Oczywiście indywidualne potrzeby mogą być większe i być może ktoś z Forumowiczów zmienił wielkość tego pomieszczenia (np. kosztem pralni). Pozdrawiam

  • 79.184.192.* 2008-02-05 11:26

    Ja jeszcze nie wybudowałam, ale planuję pomieszczenie na kotłownie, powiększyć właśnie o pralnię, jak napisała pani architekt. Małe pomieszczenia na kotłownię, nie wszędzie się sprawdzają. Z ogrzewania olejowego korzysta chyba niewiele osób, ponieważ jest ono drogie i nie wszystkich na nie stać, a budując dom osoby z przeciętnym dochodem liczą się przede wszystkim z kosztami. Ale projekt, ogólnie bardzo mi się podoba i polecam wszystkim. Ja zakupiłam, a w chwili obecnej mam już zalane fundamenty i lada dzień będziemy stawiać mury. Pozdrawaim.

  • Agnieszka Ratajczak 2008-02-05 11:45

    ADMINISTRATOR: Witam serdecznie. Wkrótce na Forum będzie możliwość wklejania załączników, zatem liczę na kilka zdjęć z kolejnych etapów Pani budowy.

  • papillon 2008-02-05 20:21

    Witam,
    mam pytanie do Pani "79.184.192.", która pisze, że ma zalane fundamenty - jaki był koszt faktyczny fundamentów?, tzn. koszt materiałów i robocizny? - jeżeli wolno zapytać. Ile "poszło" gruszek betonu?
    Mnie również interesuje ten projekt i w najbliższych dniach planuję jego zakup.

    Mam jeszcze pytanie do Architektów.
    Dom "Genowefa" planuję częściowo podpiwniczyć, do piwnicy planuję przenieść piec. Czy wejście z garażu do piwnicy, (przy likwidacji pralni) to dobry pomysł?
    pozdrawiam
    Andrzej
    W-wa

  • arch. Agnieszka Markiewicz 2008-02-07 08:59

    Przy takim rozwiązaniu należałoby dokładnie przeanalizować z architektem miejsce na klatkę schodową prowadzącą do podpiwniczonej części budynku. Umieszczenie takiego zejścia do części technicznej w garażu jest dobrym pomysłem. Należałoby jednak pamiętać o tym aby koniecznie zachować komunikację bezpośrednio pomiędzy garażem a częścią mieszkalną, ponieważ znacznie ułatwia to korzystanie z pralni. Można również pomyśleć o zaprojektowani zsypu na brudną bieliznę z łazienki bezpośrednio do pralni co daje duży komfort mieszkańcom.

  • 83.13.142.* 2008-02-08 17:14

    Postaram się jak najszybciej odpisać Panu na to pytanie, ale muszę najpierw usiąść i mniej więcej przeliczyć to wszystko. pozdrawiam

  • AgaG 2008-02-09 08:12

    Witam! Ja swój domek buduję w miejscu, gdzie jest bardzo nisko, wiec do poziomu zerowego musiałam wyciągnąć fundament ponad ziemię na wysokość 4 bloczków. Więc po obliczeniu cały koszt wyniósł mnie 15.000 nie licząc wody i prądu, ponieważ cement urabiany był betoniarką. Wyliczyliśmy z mężem, że betonu wyszło ok. 85 kubików. Pozdrawiam.

  • 89.79.65.* 2008-03-20 18:48

    Witam
    Mnie stan zero wyniósł 25 tys. + robocizna. pozdrawiam wszystkich budujących ten dom.

  • slavswid 2008-03-24 20:01

    budujemy ten domek w dolnośląskim, zmiany jakie zrobiliśmy są widoczne na rysunku. "Kotłownia" jest nieduża, raczej symboliczna, ponieważ robimy ogrzewanie geotermalne.

  • timo27 2008-03-27 20:35

    do pana slavswid.mam pytanie na temat ogrzewania.jest pan jedynym inwestorem czy jest to podlonczenie do sieci miejskiej?jakie sa orientacyjne koszty.prosil bym o laskawe przyblizenie tematu.na poczatku maja zaczynam budowe"gieni" ale juz mysle o ogrzewaniu.pozdrawiam i zycze powoidzenia.

  • slavswid 2008-03-30 13:45

    Wycena ogrzewania za pomocą pompy ciepła (14KW) opiewa na kwotę 52000zł, dotyczy to wszystkich kosztów związanych z inwestycją (pompa ciepła, cała instalacja w domu i na działce, ogrzewanie podłogowe, zbiornik CWU 400l, oraz robocizna). NIe jest to mało, ale myślę, że w przyszłości zaprocentuje to niskimi kosztami eksploatacji.

    PS:
    www.slawco.pl

  • gosia 2008-05-08 08:31

    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!
    Jesteśmy z mężem kolejnymi zainteresowanymi domem Genowefa.Bardzo nam się podoba ten projekt.Szukamy osób, które podzielily by się z nami postrzeżeniami odnośnie projektu.Myślę, że pomocne będą zmiany zrobione przez Pana Sławka z dolnośląskiego ( na parterze).Oby jak najwięcej osób dzieliło się tak chętnie.Super!
    My chcielibyśmy zaadoptować poddasze na 2 pokoje + łazienka i wprowadzic parę zmian na parterze.
    Mam pytanie do Pana Andrzeja z Warszawy, czy już pan ruszył z budową? My jesteśmy z Wyszkowa, a to niedaleko do Wawy...
    PS.Prosimy o wklejanie zdjęc....

  • gosia 2008-06-04 10:06

    Witam Pania z Malborka!
    Mam prosbę,a zarazem pytanie.Czy moglibyśmy przyjechać w niedzielę do Państwa obejrzeć genowefę, jeżeli oczywiscie P. pasuje? Bedziemy akurat u rodziny, a do Malborka od nich juz niedaleko.

    Podaje jeszcze raz maila: i tel.0668765076
    bardzo proszę o kontakt.
    Slicznie dziekuję.Będę bardzo wdzięczna
    małgorzata krynicka

  • 85.237.189.* 2008-08-31 10:19

    tez buduje genowefę ma troszke wad ale podziele sie wnioskami z budowy Rafał

  • Agnieszka Ratajczak (Administrator) 2008-09-01 11:05

    "85.237.189.*" napisał/a:tez buduje genowefę ma troszke wad ale podziele sie wnioskami z budowy Rafał


    Witam serdecznie,
    Jeśli znajdzie Pan wolną chwilę, proszę napisać dokładniej, jakie wady ma Pan na myśli. Wiem z doświadczenia, że większość wątpliwości jesteśmy w stanie rozwiać, a jeśli faktycznie pojawią się błędy, niezwłocznie je poprawimy. Proszę zatem o kontakt poprzez forum lub bezpośrednio ze mną na adres:
    Będę wdzięczna za Pana opinię.

  • 79.189.255.* 2008-09-09 09:10

    Witam serdecznie,
    wadą wg nas jest umiejscownienie schodów w salonie, ponieważ on jest już i tak nie za duży, pomieszczenie gospodarcze jest trochę za małe na piec na eko-groszek, ogólnie wrażenie jest takie po postawieniu ścian, że znajdujemy się w "labiryncie", na wizualizacji jest wszystko pięknie i funkcjonalnie, ale jednocześnie rozumiem, że parterówki rządzą sie swoimi prawami-wszystko musi się zmieścić na 1 poziomie:))to na tyle na razie....pozdrowienia z woj. śląskiego

  • arch. Agnieszka Markiewicz 2008-09-12 07:40

    Witam, w naszych projektach przewidujemy ogrzewanie gazowe. W związku z tym nie jest potrzebne duże pomieszczenie aby spełniało swoją funkcję. Jeżeli planowana jest zmiana technologii ogrzewania konieczne będzie przystosowanie kotłowni do takiego systemu.
    W naszych materiałach jakie są przygotowywane do państwa dyspozycji na naszej stronie internetowej, jest dostępna animacja bryły z zewnątrz. W chwili obecnej nie są dostępne widoki wewnątrz budynków. Więc nie mogę się odnieść, do wizualizacji wnętrza, o którym jest mowa w pytaniu. Projekty domów parterowych żądzą się takimi zasadami jak wszystkie pozostałe. Najważniejsze aby były wygodne i funkcjonalne a co najważniejsze przystosowane do potrzeb mieszkańców. Pozdrawiam.

  • pwron 2011-03-26 20:25

    "slavswid" napisał/a:budujemy ten domek w dolnośląskim, zmiany jakie zrobiliśmy są widoczne na rysunku. "Kotłownia" jest nieduża, raczej symboliczna, ponieważ robimy ogrzewanie geotermalne.


    Witam Panie Sławku,
    od czasu tego postu minęło sporo czasu ale jak widać projekt nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.
    Bardzo mi się podoba Pana adaptacja projektu (z resztą nie tylko mi) i stąd mój wpis. Jestem ciekaw jak się mieszka, co ewentualnie by Pan zmienił, jak spisuje się pompa ciepła itd.
    Proszę o informację zwrotną.
    Pozdrawiam,
    Piotrek


  • 83.5.90.* 2011-06-26 18:27

    Witam.
    Jesteśmy zainteresowani tym projektem , ale w grę wchodzi jedynie piec na ekogroszek,a kotłownia troszke mała.Myślałem o małych przeróbkach typu osobne wejście do kotłowni zamiast okna oraz zabranie kosztem garażu (który chcemy wydłuzyc o około 1-1,5)około 2metry z długosci.Wtedy kotłownia miała by około 7 m2 i powinna zupełnie wystrczyć na składowanie groszku w workach.Osobne wejście jest jedynym logicznym rozwiazniem przy ekogroszku ponieważ wszędzie bedzie popioł przy czyszczeniu pieca (wiem bo mam teraz piec w piwnicy i pył jest wszedzie).Wejście na strych(schody chowane) umieścić w wiatrołapie lub jeżeli to mozliwe przy weściu do domu z garażu - wszystko zależne od wysokości w tych dwóch miejscach.Mamy działke koło Oławy i z tego co sie orientowaałem to kąt nachyleni dachu w tym rejonie musi wynosić 40stopni.Czy ktoś robił taki spadek u siebie na buowie GIENI .
    Pozdrawiam.Robert

  • arch. A Prokopowicz 2011-06-29 09:26

    Witam,
    Osobne pomieszczenie przeznaczone na kotłownię w przypadku pieca na paliwo stałe jest dobrym rozwiązaniem nie tylko ze względów funkcjonalnych, a także z punktu widzenia wymogów prawa budowlanego. Rozumiem, że planują Państwo wydłużenie samego pomieszczenia 1/10, w którym obecnie znajduje się pralnia i stworzenie tam kotłowni. Proszę jedynie zwrócić uwagę na to, że ściana, którą Państwo chcą przesunąć jest ścianą konstrukcyjną budynku i wskazane będzie zastąpienie jej podciągiem. Z wydłużeniem garażu nie będzie już problemu, przekrywa go nie strop, a konstrukcja dachu. Podniesienie kąta dachu, o które Państwo pytają jest możliwe, pozwoli to dodatkowo utworzyć większą powierzchnię strychu.
    Pozdrawiam serdecznie,

  • 77.245.247.* 2011-11-15 15:19

    Drodzy Państwo,
    budująć się w miejscu gdzie nie mamy dostępu do sieci gazu, musimy myśleć na innym rodzajem opału. W moim przypadku padł wybór na ekogroszek, niestety piec i opał zajmują dużo miejsca, więc podpiwniczyłem garaż na całej jego powierzchni i wyszły mi 3 pomieszczenia!osobno mam opał, osobno pieć i jeszcze miejsce na..nie wiem co ale kratywność mojej żony nie zna granic więc miejsce się nie zmarnuje:)
    Pozdrawiam

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.15.6.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia