Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Kilka zmian w projekcie i pytań do projektu.

Witam, czy w tym projekcie możliwe jest zastosowanie blachy na dach?
Czy można gdzieś w domu zamontować właz na strych i wykorzystać część przestrzeni jako strych (schowek) ?
Czy w projekcie jest zawarty projekt instalacji elektrycznej z uwzględnieniem instalacji 380V do zasilania kuchni indukcyjnej?
Na dachu jest dużo miejsca, czy możliwe jest założenie instalacji solarnej do podgrzewania wody?
Czy jest możliwe zastosowanie kotła na paliwo stałe?
Jakie projekty instalacji zawiera projekt? (alarmowa, domofonowa, telewizyjna).
Kosztorys, który jest na stronie ma jaką datę ? (na ile jest aktualny).

Pozdrawiam,
Piotr
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. A Prokopowicz 2011-04-15 08:40

  Witam,
  W projekcie Franczi pokrycie dachu stanowi dachówka ceramiczna lub cementowa. Jeżeli zdecyduje się Pan na zastosowanie blachodachówki to jest to możliwe, a zmiany takie zostaną wprowadzone na etapie adaptacji projektu. Przy zastosowaniu blachy, która jest materiałem lżejszym, warto będzie jeszcze sprawdzić konstrukcję więźby, ponieważ jej elementy będą mogły zostać zmniejszone w swoich przekrojach. Taka oszczędność na materiale często jest jednak wyrównywana przez koszt takiego przeprojektowania.
  Wprowadzenie wyłazu na strych jest również możliwe, muszę tu jednak dodać, że elementy konstrukcji więźby dachowej znajdują się tu na wysokości około 100cm nad poziomem podłogi. Na etapie adaptacji należałoby się też zastanowić nad wprowadzeniem ocieplenia w płaszczyźnie krokwi, a nie w podłodze tak jak jest to zaprojektowanie w tym momencie.
  Założenie instalacji solarnej jest możliwe, a jej powierzchnię będzie mógł określić architekt adaptujący projekt do potrzeb konkretnej działki. Bardzo ważne będzie usytuowanie domu względem stron świata. Istnieje również możliwość zamówienia tego projektu w „Klasie A” czyli wersji wysokoenergooszczędnej. Dokumentacja takiego projektu jest bogata w takie rozwiązania instalacyjne jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła oraz panele słoneczne do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Za źródło ciepła może Pan wybrać pompę ciepła bądź kocioł kondensacyjny, w obu tych rozwiązaniach zastosowane jest ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo dom taki posiada lepszą izolacyjność termiczną przegród zewnętrznych: ścian, dachu i podłogi na gruncie, a także stolarki okiennej. Przy realizacji takiego projektu nie ma konieczności korzystania z wszystkich tych rozwiązań. Może Pan etapować budowę i wprowadzać poszczególne systemy kolejno lub z nich zrezygnować na rzecz tradycyjnego systemu wentylacji i ogrzewania. Z uwagi na szerszy zakres opracowania projektu w "Klasie A", jego koszt jest powiększony o 1000 zł brutto w stosunku do ceny projektu o tradycyjnych rozwiązaniach.
  Źródłem ciepła dla budynku jest wg projektu kocioł gazowy ścienny jednofunkcyjny z otwarta komorą spalania. Można tu również zastosować kocioł na paliwo stałe umiejscowiony w pomieszczeniu 1/11.
  Odnośnie instalacji elektrycznej w projekcie uwzględniona została instalacja 380V do zasilania kuchni indukcyjnej, a także instalacje: oświetlenia i gniazd wtykowych 230 V, telefoniczna, telewizyjna, ochrony przeciwpożarowej oraz odgromowa.
  Koszty budowy, które są podane na naszej stronie internetowej są jedynie szacunkowe, a ich aktualizacja następuje co kwartał. Jeżeli będzie Pan zainteresowany dokładnym kosztorysem, to można go u nas zamówić w zakresie trzech etapów budowy: stanu surowego otartego, zamkniętego oraz stanu deweloperskiego. Są to kosztorysy odpłatne. Istnieje również możliwość nieodpłatnego udostępnienia zestawienia materiałów, na podstawie którego będzie mógł Pan samodzielnie oszacować koszty budowy w regionie, w którym będzie prowadzona inwestycja.
  Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 34.239.170.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia