Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Kilka pytań

Witam
Co prawda wysłałam już 2 maile w tej sprawie do Waszej firmy ale skoro nie ma odzewu to może na forum szybciej dostanę odpowiedź.
Jesteśmy z mężem zdecydowani na projekt „Eryk z wiatą”.

Mamy już warunki zabudowy jest w nich napisane o budowie dwukondygnacyjnego, w tym poddasze użytkowe, budynku mieszkalnego jednorodzinnego, czy „Eryk” spełni te warunki? A jeśli nie to jakie zmiany proponujecie by dopasować go do tych warunków.
Proszę nam też powiedzieć czy usytuowanie wejścia budynku od wschodu jest poprawne i optymalne?

Pozdrawiam

Maria i Aleksander
Odpowiedz Zacytuj
 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2013-01-15 08:58

  Witam serdecznie,

  Na jaki adres Państwo do nas pisali? Bardzo mi przykro, że nie dostali Państwo odpowiedzi, być może adres był nieprawidłowy?

  Eryk to projekt domu parterowego, w związku z czym nie spełnia Państwa warunków zabudowy. Można jednak dokonać kilku zmian w projekcie (zmienić kąt nachylenia dachu i/lub podnieść ściankę kolankową) w celu utworzenia poddasza użytkowego. Pracownia wydaje bezpłatne zgody na zmiany w projektach. Takich zmian można dokonać w naszym Dziale Zmian Indywidualnych (tel. 71 798 38 47, mail: ) lub u architekta adaptującego.

  Polecam także przejrzeć nasze kolekcje domów z poddaszem użytkowym oraz domów piętrowych. Jeśli bardzo zależy Państwu na domu parterowym, mogą Państwo napisać odwołanie od wyznaczonych warunków zabudowy - urząd nie ma jednak obowiązku uwzględnić Państwa prośby.

  Usytuowanie wejścia od wschodu jest bardzo optymalne. Najkorzystniej jest zaplanować pomieszczenia, w których toczy się życie (salon, pokój dzienny, gabinet, jadalnię, ale także taras) po stronie południowej i/lub zachodniej - dzięki temu wnętrza będą dobrze doświetlone. Garaż i pomieszczenia gospodarcze najlepiej umieścić w najchłodniejszej części domu czyli po stronie północnej. Wschód to idealne miejsce dla kuchni, łazienki i sypialni dla osób, które lubią być budzone przez poranne słońce.

  Pozdrawiam

 • 79.190.194.* 2013-01-15 10:18

  maile wysłaliśmy na adresy:
  (9.01.2013) i (11.01.2013). Prosilibyśmy o zapoznanie się z tymi mailami bo załączyliśmy do nich kopie warunków zabudowy oraz propozycje zmian jakie chcielibyśmy wprowadzić.

  Bardzo nam zależy na projekcie Eryk z wiatą bo ma dużą kotłownię z wyjściem na zewnątrz + wiata na samochód, otwarta kuchnia na salon, wszystkie pomieszczenia do których trzeba rozprowadzić wodę są blisko siebie, dletego będę się upierać przy tym projekcie.

  Ostatnie pytanie o ile trzeba by było podnieść ściankę kolankową by Eryk przestał być tylko domem parterowym? Co jest tańsze zmiana kątu nachylenia dachu czy podniesienie ścianki kolankowej? Plusy i minusy obu tych opcji?
  Miało być jedno pytanie:)
  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Pozdrawiam

 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2013-01-15 11:08

  Witam,

  Państwa mail został odebrany i przesłany do Działu Zmian Indywidualnych. Architekt zajmujący się tymi kwestiami jest do jutra na urlopie. Na wszystkie pytania odpowie mailowo po powrocie. W razie palących kwestii proszę o kontakt telefoniczny: 71 798 38 47
  Ze względu na dużą ilość pytań nie jesteśmy w stanie odpowiadać na wszystko w szybkim tempie.

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.227.240.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia