Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Propozycje zmiany projektu parteru, poddasza oraz podpiwniczenia...

Witam
Poszukuje osób, które mają wybudowany w/w domek lub są w trakcie budowy... i podzielą się postrzeżeniami zmian wewnątrz budynku...
chodzi mi o parter o ile można przesunąć ścianke boczną pokoju, aby zwiększyć salonik...czy trzeba zmian w projekcie aby zabudować ganek jako dodatkowy wiatrołap...
czytałem na forum że ktoś podniósł budynek o jeden pustak... w innej wypowiedzi , że zmienił kont pochylenia dachu... jak to wpłyneło na komfort poddasza...
i wreście podpiwniczenie... czy na całym budynku, czy na części ...
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź internatów...zbyszekabrtoszyce
p.s. mile widziane zdjęcia rozwiązań
Odpowiedz Zacytuj
 • 91.94.130.* 2010-07-06 19:18

  Witam!
  Jestem w trakcie łatwienia papierów, czekam na zezwolenie na budowę. W projekcie chce zmienić: na dole rezygnuję z pokoju, czyli salon będzie większy, pod całym domem mam zaiar robić podpiwniczenie, ponieważ chcę mieć większą kotłownię, będę palił drzewem i węglem, na górze praktycznie wszystko pozostaje b/z, tylko z dwóch pokoi będzie wyjście na niewielki balkon.
  Mam prośbę do tych Państwa, którzy są w trakcie budowy bądź wybudowali, żeby podzielili się kosztami budowy.
  Pozdrawiam! bka

 • 80.48.127.* 2010-07-07 08:15

  Witam.
  Ile jest w kominie otworów???
  Czy można w nim podłaczyć z jednej strony kominek?
  np w środku piec centralnego ogrzewnia (wariant z podpiwniczeniem)
  czy zostanie wolny luft na wentylacje i np piecyk gazowy?
  Czekam na odpowiedź
  Z.J.

 • Wojciech Szczepański 2010-07-09 07:17

  Witam
  W celu podłączenia kominka należałoby rozbudować komin, każdy kanał spalinowy czy wentylacyjny może być wykorzystany jednokrotnie.
  W tym przypadku najkorzystniejszą lokalizacją dla kominka byłaby ściana szczytowa od strony pokoju dziennego. W ramach adaptacji trzeba zaprojektować komin uwzględniając ewentualne zmiany na rzucie poddasza, stropów oraz więźby.

  pozdrawiam
  arch. Wojciech Szczepański

 • 31.175.135.* 2011-11-27 08:02

  "Wojciech Szczepański" napisał/a:Witam
  W celu podłączenia kominka należałoby rozbudować komin, każdy kanał spalinowy czy wentylacyjny może być wykorzystany jednokrotnie. W tym przypadku najkorzystniejszą lokalizacją dla kominka byłaby ściana szczytowa od strony pokoju dziennego. W ramach adaptacji trzeba zaprojektować komin uwzględniając ewentualne zmiany na rzucie poddasza, stropów oraz więźby. pozdrawiam arch. Wojciech Szczepański


  W KTORYM TO MIEJSCU???

 • arch. Agnieszka Owocka 2011-11-29 11:03

  Witam,
  kominek ten można zlokalizować na ścianie szczytowej przy drzwiach prowadzących na taras. W razie dodatkowych pytań bardzo proszę o kontakt.
  Pozdrawiam, arch. Agnieszka Owocka, tel. 71 798 38 54.

 • 83.10.101.* 2016-07-06 16:28

  Dzień dobry,
  Jestem zainteresowana kupnem projektu tego domu, czy podpiwniczenie zmieniłoby koszt projektu? Czy taka zmiana byłaby bezpłatna? Może ktoś kto buduje Bogusię z piwnicą chciałby podzielić się wrażeniami? Jestem ciekawa jak bardzo zmieniają się koszty budowy w związku z budową piwnicy.
  Pozdrawiam
  K.S

 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2016-07-07 08:40

  Dzień dobry,
  wprowadzanie zmian do projektu jest dodatkowo płatne, a ceny są ustalane indywidualnie (w zależności od ilości zmian) przez naszych architektów. W tym celu proszę o bezpośredni kontakt z działem zmian - mail: , tel. 71 798 38 49. Możemy Pani również wydać bezpłatną zgodę na zmiany, a same modyfikacje będzie Pani mogła wykonać u architekta adaptującego.

  Pozdrawiam

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 44.220.62.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia