Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Armando G1

Witam! Mam kilka pytań odnośnie tego projektu. Czy w kotłowni jest możliwość zamontowania pieca na paliwo stałe. Czy jest jakaś sensowna możliwość wstawienia osobnego pomieszczenia na wc. Ja na przykład widziałbym to w ten sposób, że poszerzyłbym wnęke gdzie znajduje się kominek zmniejszając tym samym łazienkę i rezygnując oczywiście z samego kominka. Drzwi umieściłbym od strony korytarza obok drzwi do łazienki. Nie wiem tylko czy taka zmiana jest możliwa. Czy można zamienić drzwi tarasowe na zwykłe okna w sypialniach i zrezygnować z trzech małych okienek z prawej strony budynku. Z charakterystyki energooszczędności wynika, że dom jest energooszczędny, ale czy w każdym rejonie Polski będzie on te normy spełniał i czy w związku z tym mozna się ubiegać o dopłatę do kredytu. Projekt jest chyba w miarę świeży, bo nie widzę żadnych wpisów, a szkoda bo jest naprawdę świetny. Chyba że ożywienie przyjdzie wraz z wiosną :) Pozdrawiam!
Odpowiedz Zacytuj
 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2013-02-25 09:13

  Witam serdeczne,

  Wszystkie zmiany, o których Pan pisze, są możliwe do wykonania. Takie zmiany może Pan nanieść na projekt u nas w Pracowni lub u architekta adaptującego projekt do warunków lokalnych.
  Kotłownia jest na tyle obszerna, że zmieści się w niej piec na paliwo stałe. Należy jednak przemyśleć kwestię przechowywania opału.
  Budynek jest zaprojektowany jako energooszczędny i kwalifikuje się do dopłat z NFOŚiGW. Wszystkie nasze projekty energooszczędne są zaplanowane dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej. Jeśli zamierza Pan budować w innym rejonie należy poddać sprawdzeniu wydajność energetyczną budynku podczas procesu adaptacji.

  Pozdrawiam

 • 87.206.27.* 2013-04-25 09:53

  Witam
  Proszę o informacje jak w tym budynku zaprojektowana jest więźba dachowa czy jest mozliwość uzytkowania tego poddasza jako strych lub przerobienia go na uzytkowe????
  Czy w tym projekcie możliwa jest wentylacja normalna czy tylko mechaniczna z odzyskiem? Z rysunku wnioskuję, że z wentylacją łazienki i kotłowni nie powinno być problemów, ale co z kuchnią? Czy jest mozliwośc uzyskania rzutów technicznych przed zakupem projektu????
  Pozdrawiam

 • 87.206.27.* 2013-04-25 12:01

  Witam
  Proszę o informacje jak w tym budynku zaprojektowana jest więźba dachowa czy jest mozliwość uzytkowania tego poddasza jako strych lub przerobienia go na uzytkowe????
  Czy w tym projekcie możliwa jest wentylacja normalna czy tylko mechaniczna z odzyskiem? Z rysunku wnioskuję, że z wentylacją łazienki i kotłowni nie powinno być problemów, ale co z kuchnią? Czy jest mozliwośc uzyskania rzutów technicznych przed zakupem projektu????
  Pozdrawiam

 • arch. Miłosz Gajda (architekt) 2013-04-26 14:43

  Witam serdecznie,

  Więźba dachowa o układzie płatwiowo-jętkowym. Wysokość od góry stropu do spodu jętki wynosi około 180cm. Wielkość ta będzie dodatkowo pomniejszona o około 20-30 cm ocieplenia. Tak więc 160 cm w świetle, nie pozwala nam na uzyskanie przestrzeni użytkowej na poddaszu. Istnieje, oczywiście, możliwość wykonania ścianki kolankowej i zwiększenia kąta nachylenia połaci dachu w celu wytworzenia odpowiedniej wysokości. Wiąże się to jednak ze zmianami w konstrukcji więźby. Zmiany takie może dla Państwa wykonać nasz Dział Zmian (tel. 21 298 38 47, mail: ), albo architekt dokonujący adaptacji.


  W projekcie przyjęto wentylację grawitacyjną. Wentylacja kuchni odbywa się za pomocą przewodów SPIRO zakończonych kominkami wentylacyjnymi.
  Niemniej, przy tak szczelnym budynku, poleca się zastosowanie wentylacji mechanicznej - istnieje możliwość zamówienia projektu wentylacji u w Pracowni Archipelag.

  Jeśli zostawi Pan adres mailowy do siebie, wyślemy rysunki koncepcyjne.

 • 87.206.27.* 2013-04-27 07:37

  "arch. Miłosz Gajda (architekt)" napisał/a:
  Jeśli zostawi Pan adres mailowy do siebie, wyślemy rysunki koncepcyjne.

  tak, poproszę -

 • 37.7.29.* 2014-02-25 22:04

  Witam. Bardzo podoba mi się projekt i idealnie wpasowuje się w moją działkę i ustawienia wzgledem stron świata. Proszę o informację co oznacza, opisana przez Pana w jednej z odpowiedzi "energooszczędne są zaplanowane dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej"? czy to obszar np.centralnej Polski (my chcemy budować w Łodzi).
  Czy jest możliwość pomniejszenia garażu np.do 15 m2 i powiększenia łazienki? czy kominek można dostosować do rozprowadzania ciepła po pokojach?

 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2014-02-26 09:33

  Dzień dobry,

  Jednym z zadań architekta wykonującego adaptację jest dostosowanie projektu do obowiązującej w danym regionie strefy wiatrowej i śniegowej. W okolicy Łodzi mamy do czynienia z II strefą śniegową i I strefą wiatrową.

  Garaż można zmniejszyć do około 16.5 m, wielkość ta wynika z minimalnych wymiarów miejsca postojowego: 2,3 m x 5 m oraz jego minimalnej odległości od ściany wynoszącej 0,5 m. Kominek w projekcie został przewidziany do indywidualnego zaprojektowania. Można go włączyć zarówno w instalację C.O jak i rozprowadzać ciepło systemem dystrybucji gorącego powietrza DGP. W sprawie zmian w projektach polecam kontakt z Działem Zmian - tel. 71 798 38 49, mail:


  Pozdrawiam

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 44.200.175.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia