Ulubione projekty
Twoja lista jest pusta
Dodano projekt
Usunięto projekt
Honoratka - od projektu do realizacji

W dziesięciu punktach przedstawiono poszczególne etapy budowy wraz z propozycjami materiałów i wycenami.
Dokładnie przeanalizowano miedzy innymi kwestie fundamentów stropów dachu termoizolacji i ogrzewania.
Pierwszym niezwykle ważnym etapem jest jednak wybór projektu - tu pojawia się pytanie czy powinniśmy wybrać projekt typowy czy indywidualny.
Niezwykle istotne jest właściwe określenie naszych potrzeb i oczekiwań. Tuż po podjęciu decyzji o budowie własnego domu zastanawiamy się w jakim stylu chcielibyśmy budować i jakie wybrać rozwiązania architektoniczne. Bez względu na to czy ostatecznie zdecydujemy się jednak na projekt indywidualny poszukiwania wymarzonego domu warto rozpocząć od przeglądania projektów typowych. Pozwoli to nam skonkretyzować nasze oczekiwania i znaleźć wśród tysięcy projektów ten jedyny albo też zwrócić się do architekta ze zleceniem wykonania projektu. Zaletą projektu indywidualnego jest dokładne dostosowanie do potrzeb przyszłych inwestorów możliwość zastosowania rozwiązań wyjątkowych i niepowtarzalnych. Za wyborem projektu typowego może przemawiać jego niższa cena której jednak towarzyszy jakość równie wysoka jak w przypadku projektów indywidualnych. Jeśli znajdziemy wśród projektów gotowych nasz wymarzony dom decyzja o zakupie będzie optymalnym rozwiązaniem. Jeśli jednak wiemy jakie są nasze oczekiwania a żaden z projektów gotowych ich nie spełnia najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do architekta. O czym powinniśmy pamiętać zastanawiając się nad wyborem projektu domu:
- powinniśmy spróbować określić styl architektoniczny który będzie nam najbardziej odpowiadał
- niezwykle istotne jest właściwe dopasowanie projektu domu do działki którą dysponujemy (tutaj warto zwrócić się o poradę do architekta który podpowie nam jakie rozwiązanie będzie optymalne i tym samym zapewni właściwe doświetlenie poszczególnych pomieszczeń)
- ważne jest sporządzenie listy pomieszczeń które będą nam potrzebne a także sprecyzowanie ich układu (musimy zastanowić się czy szukamy projektu z czytelnym podziałem na strefę dzienną i nocną czy też może wolimy wolną przestrzeń - otwarte wnętrza które możemy dowolnie zaaranżować)
- wybierając dany projekt domu nie możemy zapominać o naszych możliwościach finansowych - pozwoli to nam szybko zrealizować marzenie o własnym domu bez narażania się na opóźnienia w realizacji wynikające z kosztów budowy przekraczających zasoby naszego portfela.

