Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Czysta elewacja na lata - system ociepleń ETICS

Najpowszechniej stosowaną metodą ocieplania ścian zewnętrznych polskich budynków jest metoda ETICS, znana też jako lekka mokra. Inżynierowie WEBER i ISOVER opracowali wspólne rozwiązanie w tym zakresie, zapewniające walory cieplne na poziomie obowiązujących Warunków Technicznych 2021, a na tle innych dostępnych na rynku systemów wyróżniające się bezpieczeństwem pożarowym, trwałością, właściwościami mechanicznymi i dbałością o estetykę.

Na czym polega metoda lekka-mokra, czyli ETICS?

Metoda lekka mokra, czyli ETICS, jest najpopularniejszą w Polsce metodą na ocieplenie ścian zewnętrznych budynków istniejących i nowo wznoszonych. ETICS to technologia ocieplania fasad zespolonymi systemami izolacji cieplnej na bazie wełny mineralnej lub innych materiałów, pokrytych cienkowarstwowymi, strukturalnymi wyprawami tynkarskimi wykonywanymi metodą bezspoinową.
Technologia ta jest najbardziej dostępna, biorąc pod uwagę doświadczenie ekip wykonawczych, sposób montażu oraz możliwe do użycia komponenty.
Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku systemów ETICS parametry użytkowe fasady są uzyskiwane z jednej strony dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości chemii budowlanej i siatek zbrojących, a z drugiej dzięki jakości materiału izolacyjnego, którego mechanika odgrywa kluczową rolę.

Elewacja ETICS w systemie ISOVER i WEBER

Wełna do ocieplenia elewacji

Na skuteczność izolacji, oprócz doboru materiału ociepleniowego, ma również wpływ zastosowana chemia budowlana. Te elementy razem składają się na gotowe i zweryfikowane przez producentów systemy ociepleń ETICS. Co ważne, wszystkie elementy składowe rozwiązania ETICS powinny być ze sobą kompatybilne.
Przykładem polecanego zestawu jest rozwiązanie ISOVER i WEBER, gdzie wełna w płytachFasoterm 35 łączy się z gamą produktów WEBER wchodzących w skład systemu weber.therm WM. Kompleksowa oferta zawierająca odpowiednie tynki i farby elewacyjne pozwala ocieplić fasady domów zarówno użytkowanych, jak i nowych.
Zdecydowaną przewagą z zastosowania wełny mineralnej do izolacji ścian zewnętrznych jest jej niepalność oraz paroprzepuszczalność, która umożliwia wydostanie się wilgoci i zmniejsza ryzyko wykraplania się wewnątrz ściany, zwłaszcza w budynkach o nieefektywnej wentylacji. Wełna ma również bardzo dobre parametry izolacji akustycznej, co ma znaczenie dla komfortu mieszkańców domu.

Ocieplenie fasady ETICS - ISOVER Fasoterm 35 i WEBER system weber.therm WM - zobacz film


Zobacz także:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia