Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Dokumenty

Mapa do celów projektowych

Wykonanie aktualnej mapy do celów projektowych w skali 1:500 jest niezbędne do stworzenia projektu budowlanego. Mapę taką musi wykreślić geodeta z uprawnieniami. 

Mapa do celów projektowych to mapa sytuacyjno-wysokościowa, na którą architekt adaptujący naniesie obrys przyszłego domu. Niezbędne jest wykonanie badań geotechnicznych, sprawdzających nośność gruntu oraz poziom wód gruntowych. W zależności od regionu koszt mapy do celów projektowych dla domu jednorodzinnego może wahać się w granicach 400-1000 zł.

Mapa powinna zawierać elemanty określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu:

  • granice działek
  • linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu
  • linie zabudowy oraz osie ulic, dróg itp.
  • usytuowanie zieleni wysokiej
  • usytuowanie innych obiektówCzytaj również:


  • Decyzja o warunkach zabudowy

    Decyzja o warunkach zabudowy jest konieczna, jeżeli zakładamy postawienie domu na działce, która znajduje się na terenie nieobjętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia