Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Poradnik on-line

Zobacz poradnik on-line na naszym kanale na YouTubie! Poznaj profesjonalne podejście do architektury i budownictwa! Dowiedz się, w jaki sposób zachować wyważone kompromisy podczas podejmowania kluczowych decyzji – jak dopasować projekt do wymagań działki i potrzeb mieszkańców oraz jak racjonalnie wybrać materiał budowlany. Sprawdzone rozwiązania podpowiada nasz architekt Mariusz Jaworski.

Odcinek 5 – STOLARKA OKIENNA

Stolarka nadaje budynkowi charakter, sprawiając, że dom nabiera cech indywidualnych. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór okien ponieważ tworzą one tzw. przegrody zewnętrzne (przezroczyste) i nie tylko wpuszczają do domu słońce, ale także ucieka przez nie wiele ciepła. Zwłaszcza przy dużych przeszkleniach w budynku należy przyjrzeć się ich parametrom cieplnym (zarówno ram, jak i szklenia). Współczesne okna mogą być wyposażone w specjalne powłoki, które w zależności od usytuowania budynku względem stron świata pozwalają na pozyskanie energii lub nie dopuszczają do jej strat. Również przy wyborze drzwi zewnętrznych warto zwracać uwagę nie tylko na ich estetykę, ale również na ich izolacyjność cieplną.

Zobacz online Zobacz online

Taras - INSPIRACJE

 • Deski na balkon, jak to zrobić?

  Challenge Moniki! Monika ma Challenge na dziś - sama wyremontuje balkon do 19:00. Czasu mało ale ma wszystko czego potrzebuje: deski kompozytowe, legary i klipsy montażowe oraz listwy maskujące. Wszystko zakupione w [...]

  Więcej
 • Dziewczyny układają taras

  To szybki remont tarasu, a nie budowa domu. Monika która sama położyła deski na balkonie postanawia wspólnie z Gosią wykonać taras w jej nowo nabytym i remontowanym domu.

  Więcej
 • Test deski tarasowej

  Paweł Orleański testuje odporność deski tarasowej . Dziś wybierając materiały do budowy czy remontu mamy ogromny wybór. Półki sklepowe czy internet są pełne produktów, które różnią się firmami, kolorami, ceną ale przede [...]

  Więcej

Spacer on–line

Zapraszamy na wirtualny spacer wokół projektów domów – zobacz całą bryłę domu wraz z jego otoczeniem. 


EX 11 G2 (wersja D) EX 11 G2 (wersja D) Tosia ENERGO Tosia ENERGO Oskar ENERGO Oskar ENERGO EX 10 II EX 10 II Patryk G1 Patryk G1 Rodrigo III G1 Rodrigo III G1 Tobiasz G1 Tobiasz G1 Marcel G2 Marcel G2 Bob G1 Bob G1 Erin Erin Glen Glen Teo G2 Teo G2 Bob Bob Bogusia Bogusia Margaret G2 Margaret G2 E1 ECONOMIC (w. B) E1 ECONOMIC (w. B)
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia