Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wokół domu

Jesienny sezon budowlany

Jesienny sezon budowlany do niedawna polegał głównie na pracach wykończeniowych i na nadrabianiu ewentualnych zaległości. Coraz częściej można spotkać się z sytuacją, w której to budowa domu jednorodzinnego rozpoczyna się właśnie jesienną porą.

Projekt domu Edgar II G2 ENERGO PLUS Projekt domu Edgar II G2 ENERGO PLUS

Start budowy jesienią

Dlaczego coraz częściej zaczynamy budowę jesienią? Wśród przyczyn tego zjawiska są z pewnością uwarunkowania klimatyczne – łagodniejsze i nastające później zimy. Do tego należy też dodać nowoczesne technologie budowlane pozwalające na zwiększenie tempa wznoszenia ścian (zastosowanie materiałów mrozoodpornych oraz elementów prefabrykowanych). Dochodzą także obniżone ceny materiałów budowlanych (jesienne promocje i wyprzedaże) w branżowych składach i centrach oraz większa dyspozycyjność firm wykonawczych. W przypadku decyzji o zastosowaniu dachu z wiązarów prefabrykowanych, istnieje możliwość ustalenia krótszego czasu realizacji montażu, ze względu na mniejszą ilość zamówień niż w sezonie wiosenno-letnim.

Harmonogram jest najważniejszy

Jesienny sezon budowlany ze względu na coraz krótsze dni oraz wysokie prawdopodobieństwo złej pogody (opady deszczu, silny wiatr, temperatury poniżej 5 stopni C) wymaga starannego opracowania harmonogramu a następnie konsekwentnego jego zrealizowania. W harmonogramie należy uwzględnić zapas czasu, w razie konieczności przerwania prac ze względu na niekorzystne warunki pogodowe. Rozpoczęcie prac wczesną jesienią stwarza spore szanse na zrealizowanie inwestycji do stanu surowego zamkniętego (z zamontowaną stolarką okienno-drzwiową) przed zimą. Doświadczona i dobrze zorganizowana ekipa, która będzie budować dom pod czujnym okiem kierownika budowy i inspektora nadzoru budowlanego to podstawa. Jeśli budowa rozpoczyna się w środku jesieni, należy zaplanować jej zabezpieczenie w stanie co najmniej surowym otwartym. Wówczas możliwa jest ochrona budowy przed działaniem nawet bardzo śnieżnej i mroźnej zimy. W wypadku opadów śniegu inwestorzy, którzy budują dom z płaskim dachem powinni pamiętać o konieczności jego odśnieżania.

Szybki start na wiosnę

Jesień spędzona na budowie domu, której efektem finalnym jest budowa w stanie surowym otwartym lub surowym zamkniętym sprawia, że wraz z nastaniem wiosny pozostałe prace można rozpocząć bez zwłoki. Gdy na sąsiednich działkach dopiero co będą stawiane fundamenty, to inwestor budujący dom od jesieni będzie mógł przystąpić do dalszych etapów budowy.


Zobacz również:

  • Dach prefabrykowany – dlaczego warto?

    Prefabrykowane wiązary dachowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej więźby drewnianej. Ich zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści – często zapewnia niższy koszt budowy oraz oszczędność czasu [...]

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia