Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne stanowią integralną część nowoczesnych domów. Zabezpieczają okna i wnętrze przed słońcem, wiatrem i innymi zjawiskami atmosferycznymi, a także poprawiają izolację termiczną okien. W lecie zapobiegają nadmiernemu nasłonecznieniu wnętrza, zaś w zimie zapewniają właściwą izolację. Przyczyniają się także do obniżenia poziomu hałasu w pomieszczeniach oraz zapewniają zachowanie prywatności. Zaletą rolet jest także ochrona przed włamywaczami.

Roleta zewnętrzna Roleta zewnętrzna

Elementy składowe rolety:

  • budowa rolety (skrzynka i prowadnice)
  • pancerz rolety: PCV lub aluminium
  • napęd manualny lub elektryczny
  • dodatkowo: rolowana siatka antyinsektowa

Rolety naokienne

Obudowa wykonana jest z PVC, a pokrywa rewizyjna umieszczona od tyłu lub dołu skrzynki rolety. Skrzynka nakładana jest na okno, a następnie wraz z nim montowana we wnęce okiennej. Istnieje możliwość różnych wariantów zabudowy, łącznie z zabudową całkowitą w przypadku skrzynek z rewizją od dołu. Decyzja o zastosowaniu rolet naokiennych powinna zostać podjęta na etapie projektu lub podczas wymiany stolarki okiennej.

Rolety natynkowe

Obudowa wykonana jest z aluminium z pokrywą rewizyjną umieszczoną od przodu skrzynki rolety. Skrzynka montowana jest na murze, bez ingerencji w światło okna lub we wnęce okiennej – wówczas zachodzi ingerencja w światło okna. Brak możliwości zabudowy. Decyzja o zastosowaniu rolet natynkowych może zostać podjęta w dowolnym momencie.

Rolety podtynkowe

Obudowa wykonana jest z aluminium, a pokrywa rewizyjna umieszczona od dołu skrzynki rolety. Skrzynka montowana jest przed oknem w odpowiednio przygotowanej wnęce w nadprożu. Konieczność zewnętrznej zabudowy. Decyzja o zastosowaniu rolet podtynkowych musi zostać podjęta na etapie projektu.

Rolety RKS

Obudowa wykonana jest z ceramiki lub polistyrenu/poliuretanu wzmocnionego drutem zbrojeniowym z pokrywą rewizyjną umieszczoną od dołu skrzynki rolety. Skrzynka montowana jest w miejscu nadproża okna. Konieczność całkowitej zabudowy. Decyzja o zastosowaniu tego typu rolet powinna zostać podjęta na etapie projektu.

Ważne

Należy pamiętać, że zamontowana roleta wyposażona jest w pokrywę rewizyjną umieszczoną z tyłu lub od dołu skrzynki, do której należy zapewnić odpowiedni dostęp.


Może Cię zainteresować:

  • Balkony w domach energooszczędnych

    Płyta balkonowa to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w budynku. Jako element wychodzący ze ściany zewnętrznej wymaga odpowiedniego zabezpieczenia termoizolacyjnego.

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia