Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Ocieplenia elewacji

Podstawą energooszczędnego domu jest jego odpowiednie ocieplenie. Dobre docieplenie pozwoli bowiem zaoszczędzić około 30% kosztów przeznaczanych na ogrzewanie domu. Coraz bardziej restrykcyjne normy odnoszące się do wartości współczynnika przenikania ciepła [Uc (max)] wymagają od inwestorów zastosowania odpowiednich materiałów budowlanych, powstałych w oparciu o najnowsze technologie. Elewacje nowoczesnych budynków, poza zyskującym ostatnio na popularności atrakcyjnym wzornictwie, są płaszczyznami, pod powierzchnią których znajduje się cała struktura zatrzymująca ciepło.

Odpowiednia izolacja

Projekty domów energooszczędnych przewidują w swojej specyfikacji ściany dwuwarstwowe minimalizujące straty ciepła. Funkcję izolacyjną pełni częściowo sama struktura nośna ściany z bloczków z betonu komórkowego (o szerokości od 24 cm). Struktura betonu komórkowego składa się z dużej ilości napowietrzonych porów kulistych -  powietrze jest bardzo dobrym izolatorem termicznym.

Zatrzymać ciepło w domu

Kolejnym elementem wchodzącym w skład ocieplonej ściany zewnętrznej dwuwarstwowej jest warstwa styropianowa. Styropian służy ocieplaniu budynków od dziesięcioleci i pomimo tego, że jest tworzywem sztucznym nie ma negatywnego wpływu na zdrowie czy też środowisko. Ponadto jego lekkość zapewnia wygodę nie tylko podczas montażu ale również wtedy, gdy zachodzi potrzeba przycięcia, szlifowania bądź też dopasowania. Warto także wspomnieć o zalecie jaką jest odporność na wilgoć tego materiału. Specyfikacje budowlane naszych projektów domów z kolekcji ENERGO i  ENERGO PLUS przewidują zastosowanie płyt styropianowych o grubości 20 cm.

Metoda lekka mokra

Metodą dedykowaną do wykończenia ścian zewnętrznych składających się z betonu komórkowego i styropianu jest metoda lekka-mokra (nazywana również BSO czyli bezspoinowym systemem ociepleń). Polega ona na pokryciu warstwy styropianu przyklejonej do betonu komórkowego tynkiem cienkowarstwowym. Ściana zewnętrzna o dobrych parametrach izolacyjności termicznej może być wykończona również okładziną fasadową (drewnianą lub z płyt HPL, kamienną, betonową, klinkierową lub płytami kompozytowymi np. włóknowo-cementowymi). Dzięki ozdobnym płaszczyznom materiału dekoracyjnego każdy energooszczędny dom będzie mieć elewacje nie tylko zatrzymującą ciepło, ale również w oryginalnym, jedynym w swoim rodzaju stylu.


To również może Cię zainteresować:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia