Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Aktualizacja dokumentacji

Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2017 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z Pracownią w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.Cena: 250 zł

ZAPYTAJ: e-mail: architekt@archipelag.pl tel.:  +48 71 798 38 42 

Zamów

Co zmieniły przepisy?

Zaostrzone zostały wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej oraz inne, związane z oszczędzaniem energii. Zmianie uległy maksymalne dopuszczalne wartości współczynnika przenikania ciepła Umax dla wszystkich przegród zewnętrznych: ścian, podłóg na gruncie, dachów i stropodachów, okien i drzwi. Ważnym elementem są podwyższone maksymalne wartości wskaźnika zapotrzebowania na energię Ep. Obydwa warunki: odpowiednie współczynniki Umax oraz Ep mają być spełnione jednocześnie. Podniesiono również wymagania dotyczące sprawności źródeł ciepła oraz sprawności odzysku ciepła dla wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. Zaleca się także zachowanie odpowiednich proporcji przegród przezroczystych w stosunku do powierzchni kondygnacji, odpowiednie poziomy szczelności budynku, minimalizację mostków cieplnych, szczelne połączenia elementów budynku. Możliwe jest zastosowanie wentylacji hybrydowej.

Podczas aktualizacji wykonujemy:

 • dostosowanie wartości współczynników przenikania ciepła wszystkich przegród zewnętrznych: ścian, podłóg na gruncie, dachów
 • dostosowanie wartości współczynników przenikania ciepła i innych parametrów dla okien, okien połaciowych i drzwi zewnętrznych
 • dostosowanie wskaźnika Ep do aktualnych wymagań przepisów
 • aktualizację charakterystyki energetycznej
 • zmianę sprawności i innych parametrów urządzeń grzewczych 

Co zmieniamy?

W zależności od projektu stosujemy różne rozwiązania projektowe:

 • zmiana materiału konstrukcyjnego na inny, o lepszych parametrach izolacyjnych, czyli o lepszym współczynniku przewodzenia ciepła
 • zmiana materiału izolacyjnego na ścianach zewnętrznych na inny, o lepszym współczynniku przewodzenia ciepła
 • zwiększenie grubości materiału izolacyjnego na ścianach zewnętrznych
 • zmiana materiału izolacyjnego na dachach i stropodachach na inny, o lepszym współczynniku przewodzenia ciepła
 • zwiększenie grubości ocieplenia w dachach i stropodachach
 • zmiana materiału izolacyjnego dla podłóg na gruncie na inny, o lepszych właściwościach
 • zmiana grubości materiału izolacyjnego w podłogach na gruncie

Dodatkowo dołączamy do opisu:

 • charakterystykę ekologiczną
 • analizę porównawczą możliwości wykorzystania dwóch źródeł energii

W projektach wykonujemy również przeliczenia powierzchni użytkowych wg wymagań rozporządzenia z 2012 roku, ze względu na konieczność wykonania ponownych obliczeń w trakcie aktualizacji charakterystyk energetycznych. 

Ze względu na zmiany w sposobie obliczania charakterystyki energetycznej budynku, które weszły w życie w drugiej połowie 2014 roku, zamówione u nas aktualizacje uwzględnią także najnowsze wymogi rozporządzenia.

 

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia