Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Dach prefabrykowany

Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.
Bezpłatnie do wybranych projektów

ZAPYTAJ: e-mail: dodatki@archipelag.pl | tel.: 71 798 38 00
Zalety więźby prefabrykowanej

Prefabrykowana więźba doskonale sprawdza się w przypadku domów z prostym projektem dachu (bez lukarn i wykuszy) i z poddaszem nieużytkowym. Do jej wykonania zużywa się ok. 20-40% mniej drewna niż w wersji tradycyjnej. Elementy więźby projektuje się w specjalnym programie komputerowym, nie trzeba stosować kosztownego stropu żelbetowego, można zrezygnować z niektórych ścian nośnych, fundamentowych i funkcjonalnie kształtować przestrzeń poddasza. Rezygnując z wykonania stropu uzyskamy dodatkowe obniżenie kosztów i mniejsze wieńce (w zamian można zastosować podwieszany sufit).

Wykorzystanie takiego typu więźby to również oszczędność czasu – zestawienie gotowych elementów może zająć jedynie dzień. Gotowe wiązary z litego drewna łączone są płytkami kolczastymi, ich montaż nie sprawia większych problemów ekipom budowlanym, a do wciągnięcia elementów nie trzeba wynajmować ciężkiego sprzętu.

Dach prefabrykowany - dla jakich budynków?

  • przed zakupem projektu typowego w Pracowni Projektowej ARCHIPELAG: w momencie składania zamówienia na zakup projektu typowego należy sprawdzić dostępność dachu w wariancie prefabrykowanym w systemie płytki kolczastej MITEK;
  • po zakupie projektu typowego, a przed uzyskaniem pozwolenia na budowę: projektant dokonujący adaptacji projektu typowego przed złożeniem dokumentacji w urzędzie powinien dołączyć do projektu podstawowego dokumentację na dach prefabrykowany;
  • po uzyskaniu pozwolenia, w trakcie realizacji budynku zmiana konstrukcji dachu z planowanej tradycyjnej na prefabrykowaną na etapie budowy nie stanowi istotnego odstępstwa od pozwolenia na budowę, nie zachodzi zatem potrzeba zmiany pozwolenia, a wymagany jest jedynie stosowny wpis w dzienniku budowy.

www.mitek.pl

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia