Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Zmiana technologii murowanej na szkieletową

Zmiana technologii murowanej na szkieletową to jedno z pytań, które coraz częściej pojawia się w panelu architekta dyżurnego, postanowiliśmy więc przybliżyć Wam możliwość zastosowania takiego rozwiązania w naszych projektach domów.

źródło: wolfhaus.pl źródło: wolfhaus.pl

Który projekt domu może być wybudowany w technologii szkieletowej?

Zdecydowana większość projektów gotowych jakie posiadamy w ofercie może być przystosowana do budowy w technologii szkieletowej. Wiąże się to jednak z koniecznością wdrożenia wielu indywidualnych zmian w pierwotnym projekcie i tym samym z dodatkowymi kosztami, które zazwyczaj przekraczają cenę projektu podstawowego. Końcowa inwestycja w projekt domu w technologii szkieletowej jest sumą kwoty zakupu gotowego projektu oraz wycenionych zmian. Można również skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm, które wykonują projekt zamienny konstrukcji budynku w oparciu o swoją technologię i rozwiązania, wówczas cena takiego projektu jest wliczona w koszt budowy domu.

Zalety systemu szkieletowego

 • Skrócony czas budowy. Realizacja przypomina bardziej montaż niż tradycyjną budowę. Stosowane są suche i gotowe materiały, które pozwalają osiągnąć ekspresowe tempo prac. Wystarczą tylko 3 miesiące od momentu rozpoczęcia pierwszych działań do osiągnięcia stanu deweloperskiego.
 • Energooszczędność. Bardzo niskie zapotrzebowanie na energię i wysokie parametry cieplne są w takich domach uzyskane dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości. Ściany szkieletowe mimo mniejszej grubości niż murowane stanowią jedną zwartą izolację cieplną. To w połączeniu z pompą ciepła, solarami i fotowoltaiką zapewnia zgodność takich budynków z WT 2021.
 • Budowa podczas zimy. Ujemna temperatura w ogóle nie przeszkadza podczas stawiania konstrukcji szkieletowych (z drewna). Mokre prace – wymagające dodatniej temperatury sprowadzają się jedynie do zalewania fundamentów i budowy kominów.
 • Lekki dom. Drewniany szkielet w połączeniu z suchymi materiałami na ściany ma znacznie mniejszy ciężar niż ściany z cegieł lub betonu komórkowego, co  umożliwia budowę domu na gorszym podłożu.
 • Prefabrykowany dom. Większość elementów konstrukcyjnych domu powstaje na terenie firm specjalizujących się w tym systemie budowy. Ściany, stropy i dachy przyjeżdżają na działkę inwestora w dużych częściach i są zazwyczaj od razu montowane, dzięki czemu panuje porządek na budowie.
 • „Elastyczny” dom. Inwestorzy mają w przyszłości bardzo ułatwione zadanie w sytuacji, kiedy zdecydują się na przebudowę, rozbudowę lub modernizację.

Jak najlepiej zamówić dom w technologii szkieletowej?

W dzisiejszych czasach budową domów w technologii lekkiego szkieletu drewnianego zajmują się wyspecjalizowane firmy, które wykonują projekt zamienny konstrukcji budynku w oparciu o swoją technologię i rozwiązania, a cena takiego projektu wliczona jest w koszt budowy takiego domu. Rekomendujemy firmę WOLF Haus specjalizującą się w tego typu budownictwie, będącą liderem na rynku polskim. Koszt budowy domu w tej technologii wynosi około 3.500,00 zł - 3.700,00 zł brutto za metr kwadratowy. W tej cenie są już ujęte koszty przeprojektowania budynku do wymaganej technologii.

Dlaczego WOLF Haus?

Jest to firma, która posiada 45 letnie doświadczenie w budowie domów. Rocznie prowadzi 700 realizacji w Europie, w tym 150 w samej tylko Polsce. Domy w technologii szkieletowej wybudowane przez tę firmę mają 30 letni okres gwarancyjny. Materiały jakich używa do budowy domów WOLF Haus pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów. Posiadają one wszystkie niezbędne certyfikaty. Każdy wybudowany dom cechuje wysoka jakość i precyzja wykonania. Według analiz żywotność domów została wyliczona na ponad 100 lat. Każdy potencjalny inwestor ma możliwość zarówno obejrzeć wzorcowy dom, który znajduje się przed siedzibą główną w Siemianowicach Śląskich, jak i również ma wgląd w szeroki wachlarz referencji od wielu zadowolonych klientów. Koszt budowy jest porównywalny z realizacją domu murowanego. Jednak domy prefabrykowane firmy WOLF Haus pozwalają wypracować oszczędności wynikające z niskich kosztów za ogrzewanie i eksploatację (nawet o 70% mniej). Ponadto nasz Partner jest w stanie pomóc w uzyskaniu kredytu bankowego, dobierając najlepsze oferty.

Inwestorom, którzy chcieliby wybrany projekt z naszej Pracowni zrealizować w technologii szkieletowej zalecamy kontakt z firmą WOLF Haus.

Zapytaj o BEZPŁATNĄ wycenę budowy domu.


Zobacz również:

 • Budowa domu w technologii firmy WOLF HAUS

  Energooszczędne domy wg projektu ARCHIPELAGU mogą być budowane z prefabrykatów firmy WOLF HAUS – każdy dom, z szerokiej gamy naszych projektów gotowych, można dostosować do własnych wyobrażeń i wymagań.

  Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia