Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

TOP 5 tanich domów parterowych

Niewielkie domy parterowe o prostej bryle są nie tylko tanie i szybkie w budowie, ale również bardzo ekonomiczne w późniejszej eksploatacji. Zobaczcie propozycje tanich domów parterowych z naszej kolekcji, które idealnie oddają ideę hasła mniej znaczy więcej!

Mały i tani dom z dużym potencjałem

O zaletach domu parterowego nie trzeba nikogo przekonywać – wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie, tańsze koszty budowy, bezpośredni kontakt z otaczającym ogrodem  i swoboda komunikacji sprawiają, że kompaktowe parterówki z roku na rok cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeśli nasza rodzina nie potrzebuje ogromnej przestrzeni to dom parterowy o mniejszej powierzchni możemy postawić również na niewielkiej działce. A wybierając odpowiedni projekt możemy cieszyć się komfortem i niskimi kosztami eksploatacji przez długie lata. Zobaczcie najchętniej wybierane tanie domy parterowe z naszej kolekcji.

 

Projekt domu Mini 11

Przytulny i oszczędny projekt domu, który można wybudować w cenie mieszkania. Jego prosta forma i tani w realizacji dwuspadowy dach odnajdą się w każdym krajobrazie. Współczesny charakter domu podkreślają szerokie przeszklenia oraz dodatek eleganckiego klinkieru na elewacji, a także atrakcyjne zadaszenie nad wejściem i tarasem. Wnętrze, z wyraźnym podziałem na strefy zapewnia domownikom maksimum komfortu i wygody.

Zobacz projekt domu Mini 11

Projekt domu Kornel V ENERGO

Ten dom udowadnia, że skromna forma również może prezentować się stylowo i nowocześnie. Prosta bryła z dwuspadowym dachem jest tania w budowie, nie wymaga również bardzo dużej działki. Wnętrze jest przytulne i bardzo funkcjonalnie rozplanowane, zapewniając domownikom codzienny komfort użytkowy. Dodatkowa strefa relaksu to zaciszny taras, z którego możemy podziwiać ogród.

Zobacz projekt domu Kornel V ENERGO

Projekt domu Mini 3

To niewielki dom, który idealnie wpasuje się na małą działkę. Ma wyraźny podział na strefy użytkowe i maksymalnie wykorzystaną powierzchnię. Z pozoru niewielki i skromny, w środku zaskakuje swoją funkcjonalnością i świetnie zorganizowanym wnętrzem. Dopełnieniem części wypoczynkowej domu jest zadaszony taras. Pełen komfort w parze z oszczędnością.

Zobcz projekt domu Mini 3

Projekt domu Eryk

Projekt domu Eryk urzeka prostą i klasyczną bryłą oraz eleganckim i ciepłym wykończeniem elewacji. Wnętrze jest wyraźnie podzielone na strefy, zapewniając domownikom pełen komfort użytkowania. Szerokie przeszklenia w salonie naturalnie łączą go z tarasem i ogrodem. Nowoczesność tego projektu podkreślają trzy żaluzje zewnętrzne, które pozwalają regulować nasłonecznienie na tarasie wokół sypialni i jednocześnie są ozdobą elewacji ogrodowej.

zobacz projekt domu Eryk

Projekt domu Erin II

Projekt tego domu zadowoli wszystkich miłośników tradycyjnych, sprawdzonych rozwiązań. Klasyczna bryła z dwuspadowym dachem została podkreślona ciepłym wykończeniem elewacji.  Uwagę zwraca strefa wejściowa zaakcentowana atrakcyjnym łukiem. Wygodne wnętrze jest słoneczne dzięki dużym przeszkleniom, a układ funkcjonalny zapewnia mieszkańcom przestrzeń do odpoczynku, pracy i wspólnego spędzania czasu.

Zobacz projekt domu Erin II

O czym pamiętać?

Podczas wyboru projektu musimy zwrócić uwagę na cechy budynku, które w głównej mierze decydują o kosztach budowy i późniejszego użytkowania. Najlepszym wyborem będzie klasyczna, zwarta bryła z prostym dwuspadowym dachem - im mniej dodatkowych zdobień, tym mniejsze ryzyko wystąpienia nieszczelności i mostków termicznych. Trzeba również zwrócić uwagę na odpowiednie zaizolowanie przegród, a także usytuować dom na działce w sposób pozwalający wykorzystać naturalne działanie promieni słonecznych. Warto pomyśleć o zastosowaniu energooszczędnych instalacji jak pompa ciepła, kolektory słoneczne czy wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Nie zapomnijmy o odpowiednim rozplanowaniu wnętrza i dostosowaniu go optymalnie do potrzeb naszej rodziny. Dobrze przemyślany wybór projektu i staranne wykonanie prac budowlanych pozwolą spełnić marzenia o własnym, rodzinnym domu z pięknym tarasem.


Zobacz również:Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia