Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

TOP 10: projekty domów energooszczędnych zgodne z WT2021

Domy energooszczędne plasujące się w najlepszej klasie energetycznej i normach przewidzianych na rok 2021 z EP poniżej 70 kWh/(m2*rok) – zobaczcie propozycje naszych topowych projektów domów, które są nowoczesne, tanie w użytkowaniu i już dziś spełniają wszystkie wymagania jutra!

Najlepsze projekty domów energooszczędnych WT2021

Od 2021 roku ponownie zostaną zaostrzone normy jakie muszą spełniać nowo budowane domy. Maksymalna wysokość wskaźnika EP, która będzie obowiązywać to 70 kWh/m2*rok. Projekty domów z naszej kolekcji, które są zgodne z WT 2021 wyróżnia oszczędna forma, odpowiednia izolacja, szerokie przeszklenia, a projekty z serii ENERGO PLUS jeszcze dodatkowo energooszczędne instalacje, które pozwalają pozyskać energię z naturalnych źródeł (pompa ciepła, solary czy rekuperacja). Projekty domów z tej kolekcji są nowoczesne, funkcjonalne, przytulne i tanie w eksploatacji. Warto już dzisiaj wybrać dom, który spełnia wszystkie normy WT2021 i elastycznie dopasuje się do potrzeb nowoczesnej rodziny.

Projekt domu Mini 11

Przytulny i oszczędny projekt domu, który można wybudować w cenie mieszkania. Jego prosta forma i tani w realizacji dwuspadowy dach odnajdą się w każdym krajobrazie. Współczesny charakter domu podkreślają szerokie przeszklenia, elegancki klinkier na elewacji, a także atrakcyjne zadaszenie nad wejściem i tarasem dodają mu stylowego wdzięku. Wnętrze, z wyraźnym podziałem na strefy zapewnia domownikom maksimum komfortu i wygody.

Zobacz projekt domu Mini 11

Projekt domu Riko IV G2 ENERGO PLUS

To świetna propozycja dla współczesnej rodziny. Prosta, zwarta forma sprzyja energooszczędności, a ponadczasowa biel na elewacji z dodatkiem ciepłego drewna sprawia, że budynek prezentuje się niezwykle elegancko, a jednocześnie bardzo przytulnie. Szerokie przeszklenia zapewniają maksimum światła we wnętrzu i piękny widok na ogród. Funkcjonalny układ wnętrza to gwarancja  komfortu na co dzień. Atrakcyjną częścią domu jest także wyjątkowy taras i dwa zaciszne balkony.

Zobacz projekt domu Riko IV G2 ENERGO PLUS

Projekt domu Simon IV G2

Nowoczesny dom parterowy, który udowadnia, że dzięki pomysłowym rozwiązaniom i umiejętnemu strefowaniu nawet na niewielkiej powierzchni (112 m2) można zaplanować funkcjonalną przestrzeń, w której komfortowo zamieszka czteroosobowa rodzina. Piękny salon z narożnym kominkiem, duża kuchnia, praktyczny zestaw szaf wnękowych, a także wspaniały taras, na którym przyjemnie odpoczniemy po pracy to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać właśnie ten projekt.

Zobacz projekt domu Simon IV G2

Projekt domu Patryk III G1

Prosta i nowoczesna forma tego domu została dodatkowo podkreślona przez ciekawe zadaszenia wkomponowane w bryłę budynku. Przestronna strefa dzienna i komfortowa strefa nocna zostały zaprojektowane w myśl zasady – przytulna wygoda w parze z funkcjonalnością, co zapewnia domownikom maksimum prywatności i swobody. Wnętrza są wspaniale doświetlone, a duże przeszklenia dodatkowo otwierają dom na gród i przylegający taras.

Zobacz projekt domu Patryk III G1

Projekt domu Alison IV G2 ENERGO PLUS

To nowoczesny projekt domu, który przyciąga uwagę modnym wykończeniem elewacji i dużymi przeszkleniami. Jest bardzo przestronny, jasny i słoneczny. Wnętrze zostało funkcjonalnie podzielone na strefy. Dodatkowa przestrzeń do odpoczynku to przytulny, zadaszony taras dostępny z salonu i głównej sypialni. Na uwagę zasługuje obszerne poddasze do adaptacji, które można zaaranżować w dowolny sposób i przeznaczyć np. na pokoje dla dzieci, sypialnie dla gości, dodatkowy gabinet czy pokój rekreacyjny.

Zobacz projekt domu Alison IV G2 ENERGO PLUS

Projekt domu Mini 8 G1

Ten projekt domu spełni wszystkie oczekiwania współczesnej rodziny – jest tani i prosty w budowie,  przestronny, funkcjonalny, a oprócz tego czytelnie podzielony na strefy użytkowe. Na parterze mieści się rodzinna część wspólna, która dzięki szerokim przeszkleniom płynnie łączy się z tarasem i ogrodem. Zaciszne poddasze to sypialnie domowników, garderoba i łazienka. Pomysłowo wykorzystano także przestrzeń nad garażem, planując tutaj praktyczny strych.

Zobacz projekt domu Mini 8 G1

Projekt domu Astrid (mała) G2

Projekt domu z poddaszem użytkowym, który zapewnia domownikom komfort, wygodę i niezbędne poczucie prywatności. Przestronny parter to strefa dzienna z kuchnią, jadalnią i salonem, natomiast w strefie nocnej mamy dwie sypialnie i łazienkę oraz dodatkową toaletę. Na poddaszu znajdziemy kolejne dwie sypialnie, łazienkę i praktyczny strych. Dom jest bardzo funkcjonalny i przytulny, a jego piękno podkreśla elegancka elewacja wzbogacona okładziną klinkierową i drewnianą.

Zobacz projekt domu Astrid (mała) G2

Projekt domu Nils II G2 ENERGO PLUS

To wyjątkowy dom dla wszystkich, którzy cenią prostotę i nowoczesność. Dom prezentuje się efektownie, a jednocześnie bardzo przytulnie. Funkcjonalny układ pomieszczeń z podziałem na strefy pomiędzy kondygnacjami sprawia, że wnętrze jest wygodne i komfortowe. Na uwagę zasługuje także przeszklony wykusz w sypialni na poddaszu, który nie tylko uatrakcyjnia elewację, ale także wspaniale doświetla pomieszczenie i otwiera je na przyległy taras.

Zobacz projekt domu Nils II G2 ENERGO PLUS

Projekt domu Iwo II G2 ENERGO PLUS

Ten projekt domu zaprojektowano z myślą o rodzinie, która chce mieszkać modnie i komfortowo. Energooszczędny i tani w ogrzewaniu dom parterowy jest znakomicie doświetlony dzięki dużym przeszkleniom. Przestronne i wygodne wnętrze zlokalizowane na jednym poziomie zostało funkcjonalnie podzielone na strefy. Przytulny taras z ciekawym zadaszeniem dostępny z sypialni i salonu zachęca do odpoczynku w otoczeniu własnego ogrodu.

Zobacz projekt domu Iwo II G2 ENERGO PLUS

Projekt domu Magnus G2 ENERGO PLUS

Projekt domu idealnie wpisujący się we współczesne trendy – prosta bryła z dwuspadowym dachem i piękną elewacją oraz komplet energooszczędnych instalacji w standardzie.  Bardzo dobrze doświetlony i przestronny, o wyjątkowym i przemyślanym układzie funkcjonalnym. Strefa nocna to aż 5 sypialni. Na parterze zaprojektowano dwie z nich – większa posiada własną garderobę i łazienkę. Pozostałe trzy zlokalizowano na poddaszu. Strefa relaksu to kapitalny taras okalający dom z trzech stron.

Zobacz projekt domu Magnus G2 ENERGO PLUS


Zobacz również:


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia