Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

System PURMO TOUCH E3, czyli temperatura pod pełną kontrolą

Gwarancja optymalnej temperatury w pomieszczeniu jest jednym z najistotniejszych czynników decydujących o wygodzie jego użytkowania. Rozwój technologii otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości w zakresie sterowania ogrzewaniem w domu, co nie tylko zauważalnie przekłada się na dobre samopoczucie mieszkańców, ale również przynosi znaczne oszczędności w rodzinnym budżecie. System Touch E3 marki Purmo to rewolucyjne rozwiązanie, które zapewnia  dokładną kontrolę nad poszczególnymi strefami ogrzewania w budynku oraz pozwala sterować pracą instalacji na odległość.

Fot. Purmo Fot. Purmo

Zalecana temperatura w większości pomieszczeń w naszym domu wynosi 20°C. Wyjątek stanowi przede wszystkim łazienka, w której nie powinna być ona niższa niż 24°C, a także sypialnia – najlepiej się wyśpimy, jeżeli temperatura otoczenia nie będzie przekraczać 18°C. Jednak tzw. komfort cieplny, czyli – mówiąc najprościej – stan, w którym człowiek nie odczuwa ani gorąca, ani chłodu, jest sprawą bardzo subiektywną. Warunki termiczne w pokoju, w którym jedni marzną nawet w grubych swetrach, przez innych mogą być odczuwane jako optymalne. W ostatecznym rozrachunku komfortowa temperatura jest zatem temperaturę dostosowaną do indywidualnych preferencji użytkownika pomieszczenia. Sterowanie ogrzewaniem za pomocą tradycyjnych mechanicznych głowic termostatycznych nie jest precyzyjne, ponadto ich obsługa wymaga bezpośredniej styczności z urządzeniem grzewczym – zdalna kontrola pracy instalacji nie jest w tym przypadku możliwa. Purmo Touch E3 to inteligentny system, który gwarantuje pełny nadzór nad ogrzewaniem w naszym domu z dowolnego miejsca, pozwalając przy tym różnicować poziom temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

System Purmo Touch E3 dedykowany jest zarówno dla ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, jak i grzejnikowego. Jedną z podstawowych korzyści wynikających z jego zastosowania jest minimalizacja zużycia energii. System umożliwia utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach, dopasowując wydajność pracy instalacji do panujących w nich warunków. Poziom ciepła możemy także zmniejszać lub zwiększać w zależności np. od tego, czy aktualnie przebywamy w domu, czy też poza nim. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne – odpowiednia regulacja temperatury pozwala nam uniknąć sytuacji, gdy po dłuższej nieobecności wracamy do wychłodzonego domu i jesteśmy zmuszeni odczekać nawet kilka godzin, zanim wnętrze się nagrzeje.

System Purmo Touch E3 jest systemem bezprzewodowym i nie wymaga instalacji modułu sterującego w konkretnym miejscu w budynku. Przenośny sterownik zasilany jest z sieci poprzez ładowarkę z wtyczką do gniazdka, przy czym istnieje możliwość jego montażu w puszce podtynkowej na ścianie. Do wyposażenia jednostki sterującej należy ekran dotykowy, za pomocą którego możemy regulować temperaturę w każdej strefie grzewczej indywidualnie, w zakresie od 5°C do 30°C. Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej na platformy IOS i Android, bez problemu uzyskamy dostęp do kontrolera z poziomu swojego smartfonu lub tabletu. Oznacza to, że możemy sterować ogrzewaniem w naszym domu niemal z każdego miejsca na świecie i o dowolnej porze.

Niezaprzeczalnym atutem Purmo Touch E3 jest fakt, że daje się zintegrować z różnymi urządzeniami w naszym domu, nie tylko z systemem ogrzewania. Za pomocą kontrolera możemy również np. otwierać i zamykać bramę garażową, regulować natężenie światła lampy czy też włączać i wyłączać system nawadniania w ogrodzie. Purmo Touch E3 pozwala zatem na inteligentne i komfortowe sterowanie praktycznie całym domem. Jedna jednostka sterująca znacznie ułatwia czynności związane z obsługą wielu urządzeń, tym bardziej że charakteryzuje się przejrzystym i intuicyjnym interfejsem.

Fot. Purmo Fot. Purmo

Źródło: Purmo


Zobacz także:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia