Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Purmo Calculator – aplikacja do błyskawicznego doboru grzejników


Firma Purmo wprowadziła na rynek nową aplikację mobilną - Purmo Calculator, która ma na celu prosty dobór grzejników w przypadku wymiany źródła ciepła  lub modernizacji istniejącej instalacji. To narzędzie dedykowane instalatorom, którzy po wpisaniu podstawowych danych takich jak głębokość i szerokość grzejnika oraz obciążenie grzewcze pomieszczenia i temperaturę zasilania instalacji otrzymają informację jaka powierzchnia może być ogrzana wybranym modelem. Aplikacja dostępna jest na telefon komórkowy, w wersji na IOS i Android. 


Poza możliwością doboru najbardziej optymalnych wymiarów grzejnika dopasowanych do danego pomieszczenia aplikacja Purmo Calculator oferuje także bardziej zaawansowane funkcje. Jest ona przydatna na przykład w sytuacji kiedy inwestor chciałby osiągnąć inną niż standardowa temperaturę danego pomieszczenia (np. wyższą lub niższą). W takim przypadku aplikacja Purmo Calculator pozwala na obliczenie optymalnych wymiarów grzejnika dopasowanego do indywidualnych preferencji związanych z komfortem cieplnym użytkowników. Została ona zaprojektowana dla standardowych grzejników o wysokości 600 mm. „Ze względu na drastyczne zmiany związane z podwyżką cen prądu i gazu jakie obserwujemy w ostatnim okresie czasu coraz więcej inwestorów w Polsce podejmuje decyzję o modernizacji istniejącej instalacji grzewczej. Musimy jednak pamiętać, że nie wystarczy wymiana samego źródła ciepła, np. na energooszczędną pompę ciepła czy kondensacyjny kocioł gazowy. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał musimy dostosować do nich całą instalację grzewczą. Oznacza to konieczność sprawdzenia czy istniejące grzejniki są w stanie ogrzać pomieszczenie, w którym zostały zainstalowane i czy będą one współpracować z nowym źródłem ciepła w taki sposób, aby osiągnąć najbardziej optymalne parametry grzewcze – zarówno pod kątem oszczędności energii, jak i komfortu użytkowników. Jeżeli nie – warto wymienić je na optymalny model. Ten niewielki, jednorazowy koszt może decydować o sukcesie wymiany, ponieważ w przypadku nieodpowiedniego grzejnika koszty ogrzewania mogą bardzo istotnie wzrosnąć. Aby ułatwić pracę instalatorom stworzyliśmy specjalne narzędzie, które po wpisaniu czterech prostych danych pozwoli ocenić sytuację i zaproponować najbardziej efektywne rozwiązanie dopasowane do potrzeb klienta” – mówi Piotr Krzemiński, menedżer działu technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Purmo i autor koncepcji aplikacji Purmo Calculator.

Aplikacja mobilna Purmo Calculator dedykowana jest przede wszystkim instalatorom i ma na celu ułatwienie ich pracy, ale może być przydatna także dla projektantów i inwestorów, którzy mogą sprawdzić czy grzejniki zamontowane w ich domach spełniają oczekiwania związane z komfortem cieplnym. Jest ona dostępna do pobrania w sklepach App Store na system IOS oraz Google Play na Android.  

Adresy do pobrania aplikacji:

Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.purmoinstallercalculator&pli=1 

App Store - https://apps.apple.com/cz/app/purmo-calculator/id6467500835 

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia