Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Ponadczasowe elewacje z klinkieru od Röben

Wygląd zewnętrzny budynku jest równie ważny jak estetyka jego wnętrza, dlatego warto dobrze przemyśleć sposób wykończenia elewacji już na etapie planowania budowy.  Kluczowym elementem jest wybór materiału, który powinien być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim trwały, solidny i łatwy w utrzymaniu czystości. Wszystkie te wymagania spełniają cegły klinkierowe.

Ponadczasowa ochrona budynku

Cegły klinkierowe marki Röben to produkty naturalne i ekologiczne. Swoją popularność zawdzięczają wysokiej odporności, trwałości i ponadczasowej urodzie. Właściwości dobrej jakości gliny, z której są produkowane, sprawiają, że to produkty odporne na zmienne warunki atmosferyczne, w tym mróz, wilgoć czy też promieniowanie UV. Są doskonałym materiałem termoizolacyjnym, a ponadto antyalergicznym, odpornym na korozję biologiczną i chemiczną.

Szeroka paleta

Różnorodność kolorów, faktur i formatów cegieł klinkierowych marki Röben sprawia, że do wyboru mamy niezwykle szeroką gamę produktów. Występują w wielu kolorach m.in białym, szarym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, brązowym, czy też czarnym, dlatego dobierzemy je bez trudu do stolarki okiennej, drzwiowej, pokrycia dachowego oraz stylu domu.

Niezwykle modne dziś antracytowe o nieregularnej, jakby piaskowanej powierzchni cegły AARHUS i czarne cieniowane gładkie FARO chętnie wybierane są do podkreślenia minimalistycznej, nowoczesnej architektury. Co ciekawe, ich całkowite przeciwieństwo, czyli perłowobiałe OSLO, również cieszą się dużą popularnością, dzięki tworzonej przez nie efektownej powierzchni odbijającej światło. Niesamowity efekt, nawet na dużych powierzchniach elewacji, dają lśniące lub połyskujące cegły klinkierowe, jak choćby niezwykle oryginalny model LYON szary. Cegła ta charakteryzuje się intrygującym jasnoszarym odcieniem, przełamanym mieniącymi się śnieżnymi akcentami w postaci smug. W wersji w czarnym odcieniu cegła ta daje jeszcze bardziej spektakularny efekt, dzięki mocnym białym akcentom na powierzchni lica. Dla uzyskania modnego obecnie rustykalnego efektu warto wykorzystać na elewacji cegły licowe ręcznie formowane, z których każda jest niepowtarzalna. Na przykład MOORBRAND torf cieniowane imitują stary mur o wielobarwnej mozaice – występuje tu intensywna czerwień, słoneczna żółć i odcienie brązowooliwkowe, co w połączeniu z łupanymi krawędziami oraz surową, chropowatą powierzchnią, nadają ścianie śródziemnomorskiego stylu. Dla uzyskania nietuzinkowego efektu na elewacji można również wybrać niebieskobrązowe cegły ACCUM, których cechą charakterystyczną jest odcień zimnego brązu z nutami szarości. W pełnym słońcu połyskują mieniąc się różnymi refleksami i o każdej porze dnia wyglądają inaczej.

Dekoracyjny efekt na lata

Cegły klinkierowe marki Röben mogą mieć lica gładkie, matowe, lśniące, drobnoziarniste, ryflowane, piaskowane i drapane. Znajdziemy też formaty standardowe oraz wydłużone. Zastosowanie oryginalnych cegieł i spektakularnych kolorów sprawi, że elewacja będzie niepowtarzalna. Warto pamiętać, że klinkier jest w stanie przetrwać nawet setki lat, dlatego dobrze jest wybierać wysokiej jakości produkty od producenta mającego w tym zakresie tak ogromne doświadczenie.

Źródło: Röben


Zobacz także:


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia