Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem

Projekty domów z płaskim dachem cieszą się stale rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, bowiem płaski dach ma wiele zalet. Choć nie w każdym rejonie uzyskamy pozwolenie na budowę domu z płaskim dachem, warto rozważyć taką opcję, szukając wymarzonego projektu. Zobaczcie nasze najciekawsze projekty domów z płaskim dachem.

Nowoczesny dom z płaskim dachem – styl i funkcjonalność

Projekty domów z płaskim dachem są chętnie wybierane przez miłośników minimalizmu, a także nowoczesnych willi. Domy z tej kolekcji najczęściej mają prostą, zwartą bryłę z modnym wykończeniem elewacji oraz charakteryzują się dużymi przeszkleniami. Decydując się na projekt domu ze stropodachem mamy gwarancję maksymalnego wykorzystania powierzchni – brak skosów i stała wysokość pomieszczeń daje dużą swobodę aranżacyjną. Płaski dach to również ograniczenie strat ciepła przez górną przegrodę, są proste w montażu i odporne na wiatr. Powierzchnię dachu płaskiego możemy również wykorzystać do zamontowania paneli solarnych czy fotowoltaicznych, a także zorganizować na nich dodatkową strefę relaksu. Zielony taras na dachu to świetne rozwiązanie dla właścicieli mniejszych działek, gdzie po wybudowaniu domu pozostaje niewiele miejsca na ogród. Nowoczesne rozwiązania pozwalają nam także dodatkowo doświetlić wnętrze pod płaskim dachem specjalnymi oknami dedykowanymi do tego rodzaju dachów, np. marki FAKRO. Jest to świetne rozwiązanie na dostarczenie naturalnego światła do pomieszczeń, które są położone w głębi domu i nie mają okien w ścianach zewnętrznych np. łazienek czy korytarzy. Zobaczcie 4 świetne propozycje projektów domów z płaskim dachem z naszej kolekcji.

Projekt domu EX 17 W2 ENERGO PLUS | 168,78 m²

Projekt domu o ciekawej bryle i niebanalnych rozwiązaniach, dla miłośników nowoczesnej architektury, idealny na wąską działkę. Wnętrza są bardzo przestronne i pięknie rozświetlone dzięki dużym przeszkleniom i zastosowaniu specjalnych okien do dachów płaskich marki FAKRO. Wyjątkowym atutem projektu są dwa tarasy zaprojektowane na dwóch poziomach, które dają maksimum komfortu.

Zobacz projekt domu EX 17 W2 ENERGO PLUS

Projekt domu EX 21 G2 soft | 149,28 m²

Wyjątkowy projekt domu parterowego z płaskim, zielonym dachem. Minimalistyczny i jednocześnie luksusowy, zachwyca elegancją i przytulnym ciepłem. Jadalnia, kuchnia i salon stanowią otwartą i przestronną strefę dzienną, dobrze doświetloną dzięki dużym przeszkleniom, które jednocześnie zacierają granicę pomiędzy wnętrzem a ogrodem. Specjalne okna do dachów płaskich firmy FAKRO doświetlają atrakcyjny taras zlokalizowany w podcieniu oraz korytarz prowadzący do sypialni.

Zobacz projekt domu EX 21 G2 soft

Projekt domu EX 6 (z wiatą) ENERGO PLUS | 160,73 m²

Parterowy dom z płaskim dachem, który przyciąga wzrok swoją śnieżnobiałą elewacją i oryginalną konstrukcją. Przestronne i funkcjonalne wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby każdy z domowników czuł się swobodnie i komfortowo. Dom jest wspaniale doświetlony i naturalnie otwiera się na ogród. Atrakcyjną częścią przestrzeni wypoczynkowej jest ogród zimowy z przeszklonym dachem, który łączy sypialnię i strefę dzienną.

Zobacz projekt domu EX 6 (z wiatą) ENERGO PLUS

Projekt domu EX 2 soft | 124.39 m²

Dom-kostka z płaskim dachem to idealna propozycja dla wszystkich, którzy marzą o komfortowej miejskiej willi w nowoczesnym wydaniu. Szerokie przeszklenia INNOVIEW firmy FAKRO zastosowane w projekcie zapewniają wspaniały widok na ogród i harmonijnie łączą wnętrze domu z jego naturalnym otoczeniem. Atutem projektu jest  kuchnia z modną wyspą i podręczną spiżarnią, a także słoneczna jadalnia, z której można swobodnie przenieść się ze śniadaniem lub obiadem na taras.

Zobacz projekt domu EX 2 soft


Zobacz także:


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia