Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Najlepsze projekty domów na działkę z wjazdem od południa

Wśród inwestorów najbardziej pożądane są działki z wjazdem od północy, można je bowiem łatwo zagospodarować. Kiedy jednak znajdziemy atrakcyjną działkę z wjazdem od południa nie należy się zrażać, gdyż ona również ma swoje zalety. Odpowiednio zaprojektowany  dom pozwoli wykorzystać w pełni jej wszystkie atuty i zapewni codzienny komfort mieszkańcom. Zobaczcie nasze propozycje projektów domów na działkę z wjazdem od południa.

Inna, ale nie gorsza

Zagospodarowanie działki z wjazdem od południa nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy wybór odpowiedniego projektu domu i kilka pomysłowych rozwiązań, aby nasza posesja prezentowała się atrakcyjnie. Najlepszym rozwiązaniem jest cofnięcie budynku jak najdalej w głąb działki, w jej północno-wschodnią część (idealnie jeśli mamy dużą lub szeroką działkę). Pozostaje wtedy dużo miejsca do zagospodarowania w najbardziej nasłonecznionej, południowo-zachodniej stronie i jednocześnie dom nie będzie usytuowany przy samej ulicy. Dodatkowo, aby zapewnić sobie intymność, wskazane jest osłonić się drzewami i krzewami, dobrym rozwiązaniem są także pergole. Z uwagi na zapewnienie odpowiedniego naświetlenia pomieszczeń, warto wybrać projekt domu dedykowany dla działek z wjazdem od południa. Salon powinien być umiejscowiony od frontu, a co za tym idzie taras będziemy mieć od strony południowej lub zachodniej. Kuchnia najczęściej jest od strony północnej lub w podcieniu od frontu (aby jak najmniej się nagrzewała), natomiast sypialnie domowników najlepiej dostosować do rytmu życia mieszkańców. Z kolei garaż i pomieszczenia gospodarcze powinny się znajdować od strony północnej lub wschodniej. Zobaczcie projekty domów z naszej kolekcji, które zostały zaprojektowane z myślą o przeznaczeniu specjalnie na działkę z wjazdem od południa.

 

Projekt domu Oskar (z wiatą) ENERGO PLUS

Projekt energooszczędnego domu z poddaszem użytkowym z modną elewacją bez okapów – minimalistyczny i elegancki. Wnętrze budynku zostało podzielone na strefy pomiędzy kondygnacjami, co zapewnia mieszkańcom potrzebną wygodę i intymność. Otwarta strefa dzienna jest wspaniale doświetlona dzięki dużym przeszkleniom w salonie i jadalni. Projekt posiada dwa atrakcyjne tarasy – od frontu i ogrodu.

Zobacz proejkt domu Oskar (z wiatą) ENERGO PLUS

Projekt domu Dominik G2 (wersja B)

To projekt domu parterowego, który urzeka wykończeniem elewacji. Ponadczasowa cegła w połączeniu z białym tynkiem oraz szerokimi przeszkleniami nadają budynkowi niezwykłej elegancji i jednocześnie nowoczesności. Funkcjonalne wnętrze zostało wyraźnie podzielone na część dzienną i sypialnie domowników. Strefa relaksu została powiększona o dwa tarasy – od frontu, przylegający do salonu oraz od strony północnej, dostępny z jadalni, który idealnie sprawdzi się w upalne dni.

Zobacz projekt domu Dominik G2 (wersja B)

Projekt domu Anabela G1

Pełen uroku kompaktowy dom, którego zwartą bryłę zdobi atrakcyjna kompozycja elewacji – szary tynk w połączeniu z ciepłym drewnem. Otwarty charakter wnętrza sprzyja integracji domowników. Taras dostępny z salonu zaprojektowano od strony zachodniej, natomiast kuchnię zlokalizowano od frontu. Jadalnia zlokalizowana w samym centrum domu została doświetlona dzięki zastosowaniu świetlików tunelowych.

Zobacz projekt domu Anabela G1

Projekt domu Bil II (z wejściem od południa)

Jest to doskonała propozycja domu parterowego na wąską działkę. Prosta bryła została wzbogacona ciekawie zaprojektowanymi oknami. Na szczególną uwagę zasługuje całkowicie przeszklona ściana w salonie, dzięki której wnętrze jest maksymalnie doświetlone i bardzo przytulne. Dodatkowa strefa relaksu to częściowo zadaszony taras, natomiast w strefie nocnej domownicy mają do dyspozycji trzy wygodne sypialnie.

Zobacz projekt domu Bil II (z wejściem od południa)

Projekt domu Amber G1

Ten projekt domu zadowoli zwolenników prostych i jednocześnie nowoczesnych rozwiązań. Funkcjonalne wnętrze wygodnie pomieści większą rodzinę. Sypialnia główna z łazienką i garderobą jest ponadto wzbogacona o kominek. Dodatkowa strefa relaksu to dwa tarasy: od frontu i ogrodu. Poza tym  atutem projektu domu są świetliki tunelowe na poddaszu, które fantastycznie doświetlają wnętrze.

Zobacz projet domu Amber G1


Zobacz także:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia