Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Domy dwulokalowe – najlepsze projekty gotowe

Projekt domu dwulokalowego to świetna propozycja dla rodzin wielopokoleniowych –  pozwala zamieszkać razem, a jednak każda rodzina ma swoją prywatną, w pełni funkcjonalną przestrzeń. Zobaczcie 3 propozycje projektów domów dwulokalowych z naszej kolekcji.

Funkcjonalne rozwiązanie nie tylko dla rodzin

Budowa domu dwulokalowego to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Koszty budowy rozkładają się na dwie rodziny, możemy też podzielić się obowiązkami związanymi z organizacją i prowadzeniem inwestycji. Najważniejsze jednak, że możemy cieszyć się bliskością rodziny każdego dnia i jednocześnie zachować swoją autonomiczną przestrzeń. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi –  obecność dziadków jest nieoceniona i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, seniorzy również czują się spokojniej i pewniej, mając przy sobie dzieci i wnuki.
Z zewnątrz,  domy dwulokalowe mogą wyglądać podobnie jak budynki jednorodzinne, zwłaszcza jeśli mamy jedno wspólne wejście do domu, ale mogą także przypominać dom w zabudowie bliźniaczej. Dwa lokale mogą mieć wspólne lub osobne wejście, może je łączyć kotłownia lub mogą być odrębnymi lokalami o takim samym rozkładzie pomieszczeń. Wśród domów dwulokalowych przeważają domy z poddaszem, ale nie jest to reguła. Rozwiązań jest kilka i każdy znajdzie odpowiednie dla siebie. Dom dwulokalowy daje także możliwość innego przeznaczenia, nie tylko dla rodziny wielopokoleniowej. Możemy drugi, najczęściej mniejszy, lokal przeznaczyć na przydomowe biuro lub na wynajem, np. w gospodarstwie agroturystycznym. Zobaczcie 3 najpopularniejsze projekty domów dwulokalowych z naszej kolekcji.

Projekt domu Sambor G2 (dwulokalowy)

Projekt domu dwulokalowego z poddaszem użytkowym, z dachem dwuspadowym, którego klasyczną bryłę zdobią atrakcyjne lukarny. Uwagę przyciąga również nowoczesne wykończenie elewacji. W tym projekcie domu mamy do dyspozycji dwa lokale o takiej samej powierzchni i układzie w odbiciu lustrzanym, dlatego bryła z zewnątrz wygląda jak bliźniak. Na parterze zlokalizowano otwartą strefę dzienną, która została przedłużona o przylegający taras, a także łazienkę, kotłownię i garaż. Z kolei na poddaszu zaprojektowano trzy przytulne sypialnie, łazienkę i garderobę.

Zobacz projekt domu Sambor G2 (dwulokalowy)

Projekt domu Raul (dwulokalowy)

Przytulny dom z poddaszem użytkowym – prosty, piękny, ponadczasowy. Zwarta, energooszczędna bryła została wzbogacona atrakcyjnym wykuszem, nad którym zlokalizowano balkon dostępny z sypialni na poddaszu. Ten dom dwulokalowy jest doskonałą propozycją dla rodziny z dziećmi, która chce zamieszkać wspólnie z dziadkami – blisko, ale zachowując pełnię prywatności.  W budynku wyodrębniono dwa lokale o różnej powierzchni, z osobnymi wejściami z zewnątrz, które mają jednak wspólną kotłownię. Mniejszy lokal składający się z sypialni, łazienki i otwartej strefy dziennej zajmuje część parteru. Pozostała część oraz poddasze należą do drugiego, większego lokalu. Składa się on z otwartej strefy dziennej na parterze oraz wygodnej strefy nocnej na poddaszu, w skład której wchodzą trzy sypialnie, garderoby, toaleta i łazienka. Każdy z lokali posiada własny taras.

Zobacz projekt domu Raul (dwulokalowy)

Projekt domu Simon 01 (dwulokalowy)

Projekt domu dwulokalowego parterowego z poddaszem do późniejszej adaptacji. Dom przyciąga uwagę swoją atrakcyjna formą i eleganckim, nowoczesnym wykończeniem elewacji z dodatkiem klinkieru. Na szczególną uwagę zasługuje piękny taras z ciekawym zadaszeniem oraz dekoracyjnym kominkiem zewnętrznym. W tym projekcie domu wyodrębniono dwa lokale o różnej powierzchni, które łączy wspólne wejście do domu i jedna kotłownia. Wspólny wiatrołap prowadzi do dwóch mieszkań. Mniejsze usytuowane od frontu budynku składa się z łazienki, sypialni i wygodnej strefy dziennej. Drugi, większy lokal znajdujący się w pozostałej części domu to przestronna i wspaniale doświetlona strefa dzienna oraz trzy przytulne sypialnie. Znajdują się tu także schody prowadzące na poddasze, które można urządzić w późniejszym terminie i zagospodarować według indywidualnych potrzeb.

Zobacz projekt domu Simon 01 (dwulokalowy)


Zobacz także:


  • TOP 6 domów z zadaszonym tarasem

    Taras to miejsce, gdzie możemy przyjemnie odpocząć na świeżym powietrzu i miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Dobrze zaprojektowany i wygodnie urządzony będzie naturalnym przedłużeniem salonu i jadalni [...]

    Więcej
  • Domy na czasie - zobacz nowy e-katalog!

    Tanie w budowie domy w cenie mieszkania, wygodne parterówki, domy z poddaszem do adaptacji i nowoczesne stodoły – zobaczcie jakie projekty domów są aktualnie na TOP-ie. Poznajcie nowości z kolekcji 2019 i sprawdźcie, co [...]

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia