Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

5 wyjątkowych domów na małą działkę

Małe działki, zwłaszcza te zlokalizowane w atrakcyjnych częściach miast od lat cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Zobaczcie 5 wyjątkowych projektów domów, które świetnie odnajdą się na małej działce i pozwolą wykorzystać wszystkie atuty takiej posesji.

Ergonomia i wygoda

Jeśli planujemy dom dla niewielkiej rodziny możemy szukać projektu domu parterowego. Na małej działce zmieści się komfortowy dom z jedną lub dwiema sypialniami. Dla większej rodziny, która chce wybudować dom na małej działce odpowiedni będzie projekt domu parterowego z poddaszem lub piętrowy. Dobrym rozwiązaniem jest także projekt domu z poddaszem do adaptacji, który daje nam możliwość dostosowania go do zmieniających się potrzeb rodziny. Wybierając projekt domu na mała działkę warto pamiętać, aby bryła budynku była prosta, bez wystających balkonów czy wykuszy, co pozwoli nam zminimalizować konieczne do zachowania odległości od granicy posesji. Zobaczcie 5 projektów domów, które można wybudować na małej działce.

Projekt domu Tosia ENERGO

Jest to przykład niewielkiego domu parterowego dla małej rodziny. Komfortowe wnętrze rozplanowane jest na 57 m2. Dom posiada jedną sypialnię, salon, jadalnię i kuchnię. Dodatkową strefę wypoczynkową tworzy przytulny taras z dekoracyjną pergolą – idealne miejsce na przyjemny relaks w ogrodzie. Minimalna działka potrzebna dla tego projektu domu to 17.00 x 17.40 m.

Wizualizacja projektu domu Tosia ENERGO Wizualizacja projektu domu Tosia ENERGO

Zobacz projekt domu Tosia ENERGO

Projekt domu Swen

Ten projekt domu oferuje trzy przestronne sypialnie oraz kuchnię i jadalnię z salonem otwartym na przytulny taras – wszystko to czytelnie i ergonomicznie rozplanowane na 95 m2 parteru. Dom posiada również poddasze do późniejszej adaptacji o powierzchni ponad 60 m2, na którym w późniejszym terminie można urządzić osobne pokoje dla dzieci lub zaciszną pracownię.. Działka potrzebna do wybudowania tego domu to 21.00 x 18.50 m.

Wizualizacja projektu domu Swen Wizualizacja projektu domu Swen

Zobacz projekt domu Swen

Projekt domy EX 2 soft

Nowoczesny dom kostka – piętrowy z płaskim dachem, zachwyca zarówno swoim wyglądem zewnętrznym, jak i funkcjonalnie rozplanowaną przestrzenią w środku. Prawie 125 m2 pozbawione skosów można w pełni wykorzystać na cele mieszkalne. W domu przewidziano 3 komfortowe sypialnie. Dużym plusem projektu są szerokie przeszklenia, które otwierają wnętrze na ogród. Taras okalający dom i uroczy balkon na piętrze to dodatkowe atuty, dzięki którym codzienne użytkowanie domu jest niezwykle wygodne i przyjemne. Dla tego projektu domu potrzebna jest działka o minimalnych wymiarach 16.90 x 18.30 m.

Wizualizacja projektu domu EX 2 soft Wizualizacja projektu domu EX 2 soft

Zobacz projekt domu EX 2 soft

Projekt domu Beatka

Niewielka powierzchnia tego domu jest rozplanowana na dwóch poziomach. 72 m2 to strefa dzienna na parterze, gdzie dopełnieniem salonu jest przylegający taras oraz dwie sypialnie z garderobą i łazienką na poddaszu. Dom ma prostą bryłę, jest tani i szybki w budowie, a jednocześnie przytulny i funkcjonalny. Ten projekt domu można wybudować na wyjątkowo małej działce, wystarczy 15.7 x 16.00 m.

Wizualizacja projektu domu Beatka Wizualizacja projektu domu Beatka

Zobacz projekt domu Beatka

Projekt domu Adriana IV

To również dom z poddaszem użytkowym, ale jego powierzchnia to blisko 100 m2. Jest kompaktowy, wygodny i funkcjonalny. Swobodnie zmieści się w nim 3-5 osobowa rodzina, gdyż posiada 4 sypialnie (3 na poddaszu i jedna na parterze). Bryła budynku jest prosta i nowoczesna z atrakcyjnie wykończoną elewacją. Projekt tego domu wymaga działki o minimalnych wymiarach 16.80 x 16.10 m.

Wizualizacja projektu domu Adriana IV Wizualizacja projektu domu Adriana IV

Zobacz projekt domu Adriana IV

Architekt radzi:

Na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać poszukując projektu na małą działkę?

  • Elementy bryły wystające poza główny obrys budynku (wykusze, ryzality)
  • Tarasy, których wielkość możemy modyfikować, aby zmniejszyć odległość domu od granicy posesji
  • Usytuowanie okien – aby przybliżyć się do granicy działki z 4 na 3 metry możemy zrezygnować z okien w garażu lub w kotłowni
  • Odpowiednie usytuowanie budynku względem stron świata
  • Jeśli rodzina potrzebuje sporo miejsca i większą ilość sypialni, lepszym rozwiązaniem będzie dom z poddaszem użytkowym lub piętrowy

Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia