Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

5 świetnych projektów domów na wąską działkę

W gęstej zabudowie miejskiej dobra lokalizacja często oznacza wąską działkę. Również na terenach podmiejskich właściciele gruntów dzielą je na wąskie działki i dopiero takie wystawiają do sprzedaży. Budowa domu na wąskiej działce jest wyzwaniem, ale nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń – zobaczcie 5 gotowych projektów, które świetnie sprawdzą się na wąskiej działce.

Przemyślane rozwiązania

Wąska działka choć wprowadza pewne ograniczenia (nie wybudujemy na niej np. rozłożystego domu parterowego) daje nam też możliwość stworzenia domu bardziej przemyślanego. Najlepszym rozwiązaniem będzie dom piętrowy lub z poddaszem użytkowym, który wyróżnia nieduża powierzchnia zabudowy w stosunku do powierzchni użytkowej, co w praktyce pozwala na funkcjonalne zaplanowanie przestrzeni, przy jednoczesnym pozostawieniu miejsca na ogród. W przypadku projektu na wąską działkę trzeba szczególnie zadbać, aby pomieszczenia wyeksponowane na światło dzienne, takie jak salon i jadalnia znalazły się od strony południowej, a elewację północną najlepiej pozbawić okien. Zapewni nam to komfort użytkowy oraz podniesie efektywność energetyczną domu. Zobaczcie 5 propozycji projektów domów na wąską działkę.

 

Projekt domu Andreas

To nowoczesny i funkcjonalny dom o prostej bryle, którą wzbogacono atrakcyjnym wykuszem. Elewacja zachwyca elegancka bielą i elementami kamienia. Na niedużej powierzchni rozplanowano funkcjonalne wnętrze. Udało się także wygospodarować dodatkowy gabinet na parterze, który w razie potrzeby może pełnić rolę dodatkowej sypialni dla gości.

Zobacz projekt domu Andreas

Projekt domu EX 20 G2 ENERGO PLUS

Projekt tego domu jest idealną propozycją na wąską działkę – ma prostą i zwartą bryłę, a jednocześnie modny, niebagatelny charakter. Od strony frontowej, w bryle zlokalizowano dwustanowiskowy garaż. Wspaniale doświetlona strefa dzienna w bezpośrednim sąsiedztwie tarasu zachęca do spotkań i odpoczynku.

Zobacz projekt domu EX 20 G2 ENERGO PLUS

Projekt domu Lea (wersja A)

Ten projekt domu to propozycja dla miłośników eleganckiej prostoty. Ekonomiczny w budowie, o prostej bryle z dwuspadowym dachem – tani, ciepły i bardzo przytulny. Czytelny i funkcjonalny układ domu znakomicie dopasuje się do rytmu życia nowoczesnej rodziny.

Zobacz projekt domu Lea (wersja A)

Projekt domu Bil II (z wejściem od południa)

Jest to doskonała propozycja domu parterowego na wąską działkę. Prosta bryła została wzbogacona ciekawie zaprojektowanymi oknami. Na szczególną uwagę zasługuje całkowicie przeszklona ściana w salonie, dzięki której wnętrze jest maksymalnie doświetlone i bardzo przytulne. Dodatkowa strefa relaksu to częściowo zadaszony taras, natomiast w strefie nocnej domownicy mają do dyspozycji trzy wygodne sypialnie.

Zobacz projekt domu Bill (z wejściem od południa)

Projekt domu EX 19 II G2 ENERGO PLUS

Prawdziwa perełka naszej kolekcji nowoczesne stodoły! Dom polecany m.in. przez Onet, Homebooka i magazyn Dobrze Mieszkaj. Panoramiczne przeszklenia i czytelny układ pomieszczeń sprawiają, że dom jest optymalnie doświetlony i spełnia wymogi budownictwa energooszczędnego. Pomysłowo rozplanowany układ funkcjonalny gwarantuje domownikom codzienną wygodę. Na uwagę zasługuje również przestronny taras oplatający strefę dzienną.

Zobacz projekt domu EX 19 II G2 ENERGO PLUS


Zobacz również:


  • 5 pomysłów na dom z antresolą

    Biblioteczka, domowe kino, pokój zabaw dla dzieci, a może sypialnia? Pomysłów na aranżację antresoli jest bardzo wiele. Projekty domów z antresolą pozwalają na odpowiednie wykorzystanie kubatury pomieszczeń, a ponadto [...]

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia