Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

5 pomysłów na dom z antresolą

Biblioteczka, domowe kino, pokój zabaw dla dzieci, a może sypialnia? Pomysłów na aranżację antresoli jest bardzo wiele.  Projekty domów z antresolą pozwalają na odpowiednie wykorzystanie kubatury pomieszczeń, a ponadto antresola jest ciekawym urozmaiceniem przestrzeni. Zobaczcie 5 gotowych propozycji z naszej kolekcji.

Efektowna antresola w domu

Projekty domów z antresolą z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Ich wizytówką jest otwarta dwupoziomowa przestrzeń, wywołująca niebanalny efekt wizualny. Obszerny salon w domu powinien mieć odpowiednią kubaturę, aby zachować dobre proporcje. Dzięki większej wysokości zyskujemy powierzchnię, która pozwala zaprojektować pomieszczenia na półpiętrze, czyli antresoli. Uzyskaną w ten sposób wydzieloną przestrzeń możemy wykorzystać na wiele sposobów. Na antresoli świetnie sprawdzi się sypialnia, pokój do nauki dla dziecka czy klimatyczny gabinet do pracy. Z kolei przestrzeń pod antresolą można wykorzystać na biblioteczkę, kącik telewizyjny, czy nawet aneks kuchenny. Wybierając projekt domu z antresolą, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie ogrzewania, tak aby we wszystkich pomieszczeniach była odpowiednia temperatura. W domu z antresolą potrzebne jest także przemyślane rozplanowanie oświetlenia – lampy, żyrandole, kinkiety oprócz odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń są jednocześnie elementem wystroju wnętrza. Zobaczcie 5 ciekawych projektów domów z antresolą.


Projekt domu Daniel IV G2

To wyjątkowy projekt domu dla miłośników nowoczesnego designu. Oryginalne wykończenie elewacji idzie w parze z funkcjonalnością pomieszczeń. Centralne miejsce domu to salon z atrakcyjną antresolą, na której zaplanowano pokój rodzinny oraz wejście do dwóch pomieszczeń, które można wykorzystać np. jako strych.

Wizualizacja projektu domu Daniel IV G2 Wizualizacja projektu domu Daniel IV G2

Zobacz projekt domu Daniel IV G2

Projekt domu EX 18 G2 ENERGO PLUS

Jest to nowoczesny i przestronny dom, który zapewnia domownikom maksimum komfortu. Energooszczędny charakter, harmonia i doskonała funkcjonalność. Duże przeszklenia wspaniale doświetlają wnętrze i otwierają dom na otaczający ogród. Z antresoli dostaniemy się do trzech sypialni i łazienki oraz na taras nad garażem.

Wizualizacja projektu domu EX 18 G2 ENERGO PLUS Wizualizacja projektu domu EX 18 G2 ENERGO PLUS

Zobacz projekt domu EX 18 G2 ENERGO PLUS

Projekt domu Daniel V G2 ENERGO PLUS

Projekt tego domu to nowoczesny dom-stodoła w najlepszym wydaniu – prosta forma i tani w budowie dwuspadowy dach to ponadczasowa elegancja, która świetnie sprawdzi się w każdym krajobrazie. Projekt zachwyca swoją funkcjonalnością i niebanalym wykończeniem elewacji. Duże przeszklenia zapewniają wspaniałe doświetlenie wnętrza. Na antresoli zaplanowano pokój rodzinny, można z niej także dostać się do dwóch pokoi, łazienki i pralni.

Wizualizacja projektu domu Daniel V G2 ENERGO PLUS Wizualizacja projektu domu Daniel V G2 ENERGO PLUS

Zobcz projekt domu Daniel V G2 ENERGO PLUS

Projekt domu EX 10 II (z wiatą) soft

Ten wyjątkowy projekt domu zwraca uwagę oryginalną bryłą i jednocześnie nowoczesnym wyglądem. Na elewacji króluje niezawodne połączenie ponadczasowej bieli i ciepłego drewna. Uwagę zwraca nadwieszony wykusz – to atrakcyjna antresola, gdzie zaplanowano wygodny, kameralny pokój-gabinet.

Wizualizacja projektu domu EX 10 II (z wiatą) soft Wizualizacja projektu domu EX 10 II (z wiatą) soft

Zobacz projekt domu EX 10 II (z wiatą) soft

Projekt domu Marysia II G2

To projekt domu o tradycyjnej bryle, z dachem wielospadowym i urokliwymi lukarnami. Wnętrze posiada czytelny układ funkcjonalny. Na przestronnym parterze wrażenie nieograniczonej przestrzeni spotęgowane zostało dodatkowo otwarciem salonu pod sam dach. Na antresoli zlokalizowanej nad częścią salonu mamy dodatkową przestrzeń – wymarzone miejsce na przyjemny relaks z dobrą książką.Wizualizacja projektu domu Marysia II G2 Wizualizacja projektu domu Marysia II G2

Zobacz projekt domu Marysia II G2


Zobacz także:


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia