Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Realizacja: Marysia

  • Lokalizacja Republika Czeska, region Pilzneński
  • Inwestor prywatny
  • Data realizacji 2008

Opis:

Inwestor zobaczył „Marysię” całkiem przypadkowo. Na stacji benzynowej kupił katalog z projektami i przeglądając go, natknął się na ten projekt. Od razu pomyślał „hit” i decyzja była natychmiastowa. „Marysia” to dom z otwartą do jadalni i salonu kuchnią, dodatkowo znajdują się w nim: pracownia, sypialnia, łazienka na parterze i na poddaszu, garderoba, pomieszczenie gospodarcze i garaż. Na parterze domu właściciele zlikwidowali drzwi prowadzące z salonu do gabinetu i stworzyli korytarz, którym można dojść do oddzielnej toalety. Nisza w gabinecie została wykorzystana dla powiększenia łazienki obok gabinetu. Na poddaszu zrezygnowano z garderoby nad garażem i poszerzone pomieszczenie będzie służyć jako pokój gościnny. Prace ziemne zostały przeprowadzone we wrześniu 2007 r. a w  marcu 2008 rozpoczęły się prace budowlane. Wszystko zostało wykonane „pod klucz” w bardzo krótkim czasie i „mały zamek”, jak nazywają „Marysię” w okolicy, został zamieszkany.
Właściciel wybrał dom murowany tradycyjnych technologii budowlanych. Do budowy były wykorzystywane bloki z cegły o grubości 45 cm. Dom jest ogrzewany poprzez  połączenie grzejników podłączonych do kotła gazowego, ogrzewanie podłogowe (w łazienkach) oraz ognisko z gorącego powietrza wylotowego. Kolor fasady i okien dachowych to pomysł właściciela. Zostały wybrane głównie naturalne materiały, takie jak np. okładzina z piaskowca. Dzięki różnorodności materiałów i odcieni użytych na elewacji domu uzyskano jego charakterystyczny wygląd.

Zobacz projekty związane z tą realizacją:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia