Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Realizacja: Klementynka

  • Lokalizacja Wrocław
  • Inwestor Inwestor prywatny
  • Data realizacji 2004

Opis:

Prezentowana realizacja domu powstawała zaledwie pół roku. Rozpoczęła się w listopadzie a stan surowy zamknięty bez wykończenia elewacji był gotowy już po niecałych dwóch miesiącach. W dodatku w zimie tuż przed Wigilią. Dzięki budowaniu w zimie (o ile nie jest ona zbyt sroga) można sporo zaoszczędzić na pracy robotników budowlanych. Ta pora roku oznacza przestoje na budowach więc fachowcy potrafią sporo opuścić z ceny żeby tylko dostać zlecenie. Wiąże się to również z potrzebą zakupu nieco droższych materiałów (muszą być przystosowane do murowania w niskich temperaturach) jednak tania siła robocza zdecydowanie to rekompensuje. Oczywiście budowanie w zimie bywa bardzo ryzykowne. Mrozy mogą być tak duże że uniemożliwią pracę. Mniej fachowa ekipa wykonawcza nie poradzi sobie z materiałami z którymi trzeba obchodzić się inaczej niż w okresie cieplejszym. Wrocławski inwestor jednak zaryzykował i mając nieco szczęścia wyszedł na tym bardzo dobrze. Wybudowany przez niego dom znacząco różni się od projektu pierwotnego. Zlikwidowany został garaż od frontu (na tyłach posesji wybudowano garaż wolnostojący) co pozwoliło na stworzenie dużego pomieszczenia gospodarczego z kotłownią i powiększenie kilku pokoi (ściany były przesuwane po kilkadziesiąt centymetrów). W bardzo dużym stopniu zmienił się także układ kuchni salonu dzięki czemu ten ostatni jest o kilkanaście metrów kwadratowych większy niż pierwotnie. Zagospodarowano także poddasze na którym zmieściły się dwa ogromne pokoje oraz łazienka. Nad poddaszem znajduje się jeszcze bardzo niski ale za to niezwykle obszerny strych. Powierzchnia całkowita (bez strychu) w tej realizacji "Klementynki" wynosi ok. 275 m2.

Zobacz projekty związane z tą realizacją:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia