Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Realizacja: Basia G1

  • Lokalizacja woj. dolnośląskie, okolice Wrocławia
  • Inwestor prywatny
  • Data realizacji 2008

Opis:

Prezentowana realizacja Basi G1 powstała w okolicach Wrocławia. Jest to nieduży i niezwykle charakterystyczny dom. Tradycyjna architektura uzupełniona oryginalnymi elementami sprawia, że budynek wyróżnia się wśród okolicznych budynków.  

Realizacja

Szczególną rolę w projekcie pełnią: zewnętrzny kominek, połączona z kominem wentylacyjnym ściana osłaniająca wejście na elewacji frontowej oraz kamienna i drewniana okładzina. W prezentowanej realizacji wszystkie te elementy zostały zachowane, zmieniona została natomiast kolorystyka elewacji.

Strefa dzienna Basi G1 nie jest zbyt przestronna – dzięki optymalnemu rozplanowaniu pomieszczeń i zastosowanym rozwiązaniom przestrzeń na parterze sprawia wrażenie znacznie większej niż jest w rzeczywistości. Aby optycznie powiększyć salon zaprojektowano otwartą klatkę schodową z lekkimi drewnianymi schodami dostępnymi bezpośrednio z pokoju. Podobnie inwestor postąpił z rozplanowaniem kuchni, rezygnując z wydzielenia spiżarni i uzyskując w ten sposób obszerne pomieszczenie z wygodną choć niedużą jadalnią otwartą na salon.

Na poddaszu zaplanowano trzy sypialnie oraz łazienkę. W prezentowanej realizacji ze względu na mniejszą liczbę mieszkańców dwie sąsiadujące ze sobą sypialnie zostały połączone i utworzyły duże pomieszczenie, które jest wykorzystywane nie tylko w celach wypoczynkowych lecz również do pracy. Dzięki tej zmianie udało się także powiększyć znacznie łazienkę (kosztem schowka i holu), co umożliwiło zorganizowanie w niej wygodnej pralni. W miarę potrzeb (np. ze względu na specyficzne usytuowanie wobec stron świata) pomieszczenia poddasza można doświetlić dodatkowymi oknami połaciowymi.

Prezentowana Basia G1 jest dość nietypowo usytuowana względem stron świata – najbardziej nasłonecznionymi miejscami są garaż i duża sypialnia na poddaszu. Jest to efekt pewnego kompromisu. Dom stoi tuż obok lasu na działce narożnej. Inwestor celowo wybrał projekt w odbiciu lustrzanym, aby garaż stanowił oddzielenie od działki sąsiada, a taras i okno salonu zwrócone były w stronę lasu. Dla lepszego nasłonecznienia tarasu został zmieniony jego kształt i jest on bardziej wysunięty ku części frontowej budynku. 

Zobacz projekty związane z tą realizacją:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia