Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Znajdź projekt domu
Powierzchnia [m²]

Projekty domów z dużymi przeszkleniami

Projekt domu z dużymi przeszkleniami

Projekty domów z dużymi przeszkleniami to kolekcja, którą pokochają wszyscy miłośnicy wnętrz otwartych na piękno natury. Panoramiczne okna wywołują wrażenie niczym nieskrępowanej przestrzeni i sprawiają, że wnętrze swobodnie łączy się z ogrodem. Dodatkowo nadają lekkości bryle budynku i podkreślają nowoczesny charakter domu. Wielki format pięknie dekoruje fasadę, a wraz z detalami zastosowanymi na elewacji daje zjawiskowy efekt architektury na najwyższym poziomie. Dzięki znakomitemu doświetleniu wnętrza są przytulne i przyjazne w użytkowaniu. Domownicy mogą cieszyć się optymalną dawką naturalnego światła wpływającą na komfort życia, zdrowie i dobre samopoczucie. Na uwagę w projektach domów z dużymi przeszkleniami zasługuje także bilans kosztów eksploatacji i obniżenie kosztów ogrzewania przez wykorzystanie energii słonecznej w pogodne jesienne i zimowe dni. Domy z dużymi przeszkleniami – przestrzeń, światło i ogromna ilość dobrej energii we wnętrzu.

Odpowiedni dostęp do naturalnego światła oraz stały kontakt z przyrodą mają zbawienny wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. W jasnych, pogodnych pomieszczeniach lepiej się czujemy, pracujemy i odpoczywamy. Klimat wnętrza wpływa na codzienny komfort użytkowania, dlatego tak ważne na etapie projektowania domu jest zachowanie właściwych proporcji pomiędzy funkcjonalnością a odpowiednim oświetleniem i jakością powietrza. Kluczem do racjonalnego wykorzystania działania słońca jest odpowiednie usytuowanie domu na działce i wykorzystanie jej naturalnych atutów. Pomoże w tym spojrzenie na budynek jako całość – bryłę z konkretnym rozmieszczeniem pomieszczeń i okien. Odpowiednie ulokowanie domu na działce oraz przemyślany układ pomieszczeń to pierwszy krok w kierunku aktywnego czerpania z dobrodziejstw słońca i ograniczenia strat ciepła wynikających ze złego zagospodarowania przestrzeni. Układ wnętrz powinien uwzględniać strony świata i wynikające z tego różnice nasłonecznienia w ciągu dnia. Pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu – salon, pokoje do pracy i nauki, pokoje dziecięce najkorzystniej jest ulokować w miejscach, które mają stały dostęp do światła słonecznego – po stronie południowej i zachodniej. Natomiast mniej doświetlona część północna to idealne miejsce dla garażu, pomieszczeń gospodarczych, kotłowni lub składzików. Letnią porą w domach, w których szerokie przeszklenia są skierowane na południe i akumulują ciepło ze względu na szczelne ściany i okna mogą występować problemy z przegrzewaniem. Aby uchronić pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem warto zastosować osłony zewnętrzne w postaci rolet, markiz lub żaluzji fasadowych.


Prosty i nowoczesny projekt domu z dużymi przeszkleniami zapewnia mieszkańcom, dający wytchnienie widok. Szerokie spektrum stylów domów z dużymi przeszkleniami sprawia, że każdy inwestor znajdzie propozycję dopasowaną do swoich wymagań, gustu, założeń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz wymiarów działki. Wśród gotowych propozycji są dostępne modne współczesne stodoły o ponadczasowej bryle z dwuspadowym dachem (EX 18 G2 ENERGO PLUS, EX 15 ENERGO PLUS), miejskie wille z płaskim dachem (EX 2 soft, EX 17 W2 ENERGO PLUS) a także domy z poddaszem do późniejszej adaptacji (Liv 3 G2, Tanita II G2).. Projekty z poddaszem użytkowym pozwalają na spełnienie marzeń o domu z dużymi przeszkleniami, w którym dodatkowo wszystkie pomieszczenia prywatnej, górnej kondygnacji są komfortowo wypełnione światłem. Każdy z projektów jest osiągalny w wariancie z garażem jedno lub dwustanowiskowym. Energooszczędny projekt domu z dużymi przeszkleniami spełnia zapotrzebowanie współczesnych inwestorów na wygodne i jednocześnie ekologiczne rozwiązania.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia