Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Znajdź projekt domu
Powierzchnia [m²]

Projekty domów na wąską działkę

Projekt domu na wąską działkę

Domy na wąską działkę to dedykowana kolekcja projektów, które dzięki przemyślanym rozwiązaniom doskonale sprawdzą się na posesji o niewielkiej szerokości. W projektach domów na wąską działkę najważniejsza jest długość elewacji frontowej oraz perfekcyjne zorganizowany układ funkcjonalny dopasowany do potrzeb domowników, indywidualnych wymagań posesji oraz zmian nasłonecznienia. W naszej kolekcji projektów na wąską działkę przeważają domy z poddaszem użytkowym, a także domy z poddaszem do adaptacji, domy parterowe i piętrowe. Prezentowane gotowe projekty domów na wąską działkę spełniają wszystkie aktualne standardy WT 2021 – są nowoczesne, funkcjonalne i energooszczędne. Propozycje zebrane w tej kategorii udowadniają, że na wąskiej działce można wybudować komfortowy dom, który spełnia wszystkie wymagania współczesnej rodziny. W kolekcji domów na wąską działkę każdy znajdzie dom dla siebie. Polecamy m.in. projekt domu Andreas, który ma kształt prostokąta z krótszą ścianą ustawioną frontem do wejścia. Wnętrze domu zostało podzielone między część dzienną ulokowaną na parterze oraz strefę nocną na poddaszu. Salon otwarty na jadalnię oraz kuchnię został umieszczony w tylnej części domu z dużymi oknami wychodzącymi na południową część ogrodu, co pozwala chłonąć zyski cieplne z energii słonecznej. Tuż przy strefie wejściowej znajduje się wyciszony gabinet, którego strategiczna lokalizacja gwarantuje spokój, nawet, gdy w salonie tętni życie rodzinne. Dwie sypialnie na poddaszu korzystają z południowego światła, dzięki czemu doskonale nadają się na pokoje do nauki i zabawy dla dzieci. Polecany projekt domu na wąską działkę to też Riko G1 - idealna propozycja dla rodziny 2+2. Budynek wyróżnia się niewielką powierzchnią zabudowy w stosunku do powierzchni użytkowej, co pozwala funkcjonalnie rozplanować wnętrze oraz wydzielić miejsce na ogród. Zwarta bryła osadzona na planie prostokąta i prosty, dwuspadowy dach sprawiają, że dom jest szybki i tani w realizacji, a przy tym bardzo ciepły i przytulny. Na wąskiej działce najlepiej sprawdzi się dom z poddaszem użytkowym albo dom piętrowy, który cechuje nieduża powierzchnia zabudowy w stosunku do powierzchni użytkowej, co pozwala funkcjonalnie rozplanować przestrzeń mieszkalną, pozostawiając jednocześnie miejsce na ogród. Dom przeznaczony na wąską działkę ma zazwyczaj kształt prostokąta, którego krótsza ściana usytuowana jest frontem do drogi. Oprócz ekonomicznego charakteru, taki typ bryły minimalizuje ryzyko powstawania mostków termicznych, dzięki czemu ciepło nie ucieka z budynku. Należy przy tym pamiętać, że aby dom był wygodny w codziennym użytkowaniu jego szerokość nie powinna być mniejsza niż 6 metrów.

Na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać poszukując projektu na małą działkę?
• Elementy bryły wystające poza główny obrys budynku (wykusze, ryzality)
• Tarasy, których wielkość możemy modyfikować, aby zmniejszyć odległość domu od granicy posesji
• Usytuowanie okien – aby przybliżyć się do granicy działki z 4 na 3 metry możemy zrezygnować z okien w garażu lub w kotłowni
• Odpowiednie usytuowanie budynku względem stron świata
• Jeśli rodzina potrzebuje większą ilość sypialni i przestrzeni warto wybrać dom z poddaszem użytkowym lub piętrowy

Polecane projekty domów na wąską działkę

Projekt domu na wąską działkę parterowy
Projekt domu Rafael - tani w budowie, z prostym dachem dwuspadowym, idealny na małą działkę. Nieduży, za to z dużą ilością zalet. Funkcjonalny, ergonomiczny, tani w ogrzewaniu, z czytelnym podziałem stref i przytulnym tarasem, na którym przyjemnie odpoczniesz i zregenerujesz siły wśród ogrodowej zieleni.

Projekt domu z poddaszem na wąską działkę
Nowoczesny dom Elias G1 na wąską działkę z kalenicą prostopadłą do drogi i garażem jednostanowiskowym. Budynek ma formę wydłużonego prostokąta o szerokości frontowej elewacji 8,5 m, jego dużym atutem jest czytelny podział stref oraz atrakcyjne zadaszenie tarasu, które umożliwia korzystanie z uroków przestrzeni wypoczynkowej również w mniej pogodne dni.

Projekt domu nowoczesna stodoła na wąską działkę
Projekt domu EX 20 G2 ENERGO PLUS na bardzo wąską działkę. Parter maksymalnie otwarty na ogród, nastrojowy kominek w samym sercu strefy dziennej, duża kuchnia z podręczną spiżarnią, cztery wygodne sypialnie na poddaszu to tylko niektóre plusy, za które pokochali go inwestorzy. Od frontu prosty i skromny, od strony ogrodu wyposażony w duży balkon, który tworzy jednocześnie zadaszenie tarasu, umożliwiając korzystanie ze strefy wypoczynkowej na świeżym powietrzu nawet podczas gorszej pogody.

Projekt domu piętrowego na wąską działkę z dachem dwuspadowym
Dom Moniczka z dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 30 stopni to gotowy projekt na wąską działkę. Parter + piętro nieograniczone przez skosy zapewniają szerokie możliwości aranżacyjne. Prosty i tani w budowie zmieści się na niedużej działce i znakomicie odnajdzie w każdym krajobrazie.


Tani w budowie dom parterowy na wąską działkę
Kornel V ENERGO - od lat cieszący się niesłabnącą popularnością jeden z najchętniej budowanych domów na wąską działkę. Oszczędna forma, tani w realizacji dach dwuspadowy, a we wnętrzu - świetnie zorganizowany układ pomieszczeń to tylko niektóre atuty, za które pokochali go inwestorzy. Dużym plusem projektu jest otwarta strefa dzienna oraz spora kuchnia, strefę wypoczynkową dopełnia taras, który zaprasza do relaksu w ogrodzie.

Nowoczesny dom na wąską działkę Moniczka (wersja B)
Tani w realizacji dom na wąską działkę do 70 m2 zabudowy, który można wybudować w uproszczonej procedurze na zgłoszenie. Kompaktowy i komfortowy, prosty i zwarty w formie, energooszczędny, z dachem dwuspadowym, na którym łatwo zamontujemy panele fotowoltaiczne. Atutem domu jest wygodny podział na strefy funkcjonalne, a także przytulny taras, który tworzy idealne dopełnienie wnętrza.

Projekt domu z poddaszem na wąską działkę
Tani w budowie dom na wąską działkę z poddaszem Lea (wersja A) to prosty, bardzo funkcjonalny projekt, który spełnia większość warunków zabudowy na terenie całego kraju. Szybki w realizacji, ekonomiczny w użytkowaniu, z wygodnym podziałem wnętrza na strefy między kondygnacjami i pięknym tarasem, który w sezonie letnim jest jak dodatkowy salon i jadalnia pod chmurką - wymarzone miejsce, aby wygodnie odpocząć w ogrodzie.

Projekt piętrowego domu na wąską działkę dla dużej rodziny
Projekt EX 17 W2 ENERGO PLUS to nowoczesny dom z płaskim dachem, który można wybudować na wąskiej działce. Parter + piętro pozbawione skosów oferują blisko 170 m2 przestrzeni do swobodnej aranżacji. Dużym plusem projektu są szerokie przeszklenia od strony ogrodu i szereg okien w systemie przesuwnym w elewacji bocznej, które dodają bryle budynku lekkości i sprawiają, że domownicy mogą cieszyć się panoramicznym, relaksującym widokiem na ogród. Dopełnieniem wnętrza są dwa przytulne taras tworzące wymarzone warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dom parterowy na wąską działkę nowoczesny
Projekt Bill II to nowoczesny dom parterowy na wąską działkę, prosty w formie, tani w budowie pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał wąskiej działki, doskonale sprawdzi się również na działce z wjazdem od południa. Wszystkie pomieszczenia optymalnie rozplanowane na parterze, brak skosów i schodów, szerokie możliwości aranżacji, swobodny dostęp do ogrodu praktycznie z każdego miejsca w domu - to tylko niektóre z zalet tego projektu. Świetnie odnajdą się w nim miłośnicy jasnych, przestronnych wnętrz, którzy marzą o domu zintegrowanym z naturą.

Dom na wąską działkę do 80 m2
Projekt domu Moniczka prosty i tani w budowie z dachem dwuspadowym, idealnie wpasuje się na małą i wąską działkę. Mimo niedużych rozmiarów dom jest bardzo komfortowy w użytkowaniu. Kluczem do codziennej wygody jest optymalnie rozplanowane wnętrze. Parter to rodzinna przestrzeń wspólna: salon otwarty na kuchnię i ogród, piętro to prywatna strefa dzielna - mieszczą się tu dwie sypialnie i łazienka. Projekt domu Moniczka to gotowy przepis na mały, niedrogi dom pełen przytulnego uroku. Polecamy.

Nowoczesny dom stodoła na wąską działkę z przeszkloną elewacją ogrodową
EX 14 ENERGO PLUS to piękny, prosty, nowoczesny dom, w którym płynna granica między wnętrzem a ogrodem zapewnia przepływ przestrzeni i intensywne poczucie jedności z naturą. Minimalistyczna bryła przykryta dwuspadowym dachem pozwoli wykorzystać walory wąskiej działki, a dzięki elewacji z drewnem w roli głównej subtelnie wtopi się w krajobraz.

Projekt domu na wąską działkę otwiera możliwość budowy domu na niewielkich posesjach w atrakcyjnych lokalizacjach. Wyzwaniem jest zaplanowanie najlepszej funkcji domu skupionej na małej powierzchni z jednoczesną dbałością o potrzeby przyszłych mieszkańców. Kolekcja zawiera dużo propozycji prostych domów z poddaszem do adaptacji aby w pełni wykorzystać metraż na potrzebne pomieszczenia. Wąska działka jest wyzwaniem, dlatego zespół doświadczonych architektów z naszej pracowni z powodzeniem służy pomocą w doborze projektu. Kluczem do zadowolenia z posiadania wąskiej działki są pomysłowe rozwiązania, dające możliwość wykorzystania gabarytów domu w stu procentach. Gotowe projekty domów tworzące tę kategorię spełniają wszystkie obecnie obowiązujące warunki techniczne. Określają one przede wszystkim maksymalny poziom zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną. Dzięki temu koszty eksploatacyjne domu jaki zostanie wybudowany na wąskiej działce będą niskie. Oszczędności wypracowane na rachunkach za ciepłą wodę lub ogrzewanie zimą powinny ucieszyć każdego domownika. Przy poszukiwaniu projektów na nietypowe, wąskie działki warte uwagi są domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Na niewielkiej powierzchni kilka rodzin znajdzie swoją zaciszną i zapewniającą maksimum prywatności przestrzeń do codziennego życia. Przydomowy taras z wejściem z pokoju dziennego to strefa wypoczynku i relaksu. W naszych inspiracjach podpowiadamy z jakich rozwiązań korzystać, aby modnie urządzić ten rejon. Domy na wąską działkę to gwarancja najwyższego komfortu użytkowego!

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia