Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

 • Nagroda w plebiscycie Osiedle 25-lecia

  Inwestycja „Rezydencja Dąbie SILVER” zaprojektowana przez STUDIO Artura Wójciaka wzięła udział w plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Osiedle 25-lecia w kategorii „Osiedle które zachwyca” i zajęła wysokie IV [...]

  Więcej
 • Internauci wybrali najlepsze budynki w Polsce

  Użytkownicy największego forum internetowego poświęconego architekturze - Skyscrapercity.com – ogłosili już po raz 10 ranking najpiękniejszych budynków w Polsce. Apartamenty Marina II zajęły 9 miejsce!

  Więcej

Nagroda za najlepszą realizację XXIII edycji konkursu „Piękny Wrocław"

20 czerwca 2013 r. we wrocławskim Muzeum Architektury ogłoszono wyniki XXIII edycji konkursu „Piękny Wrocław”. Kapituła złożona z architektów i członków Towarzystwa Miłośników Wrocławia wybrała najpiękniejsze budynki w mieście. W kategorii budynek mieszkalny wielorodzinny zwyciężyła Marina II, projekt autorstwa architekta Artura Wójciaka, prezesa Grupy ARCHIPELAG.

O konkursie

Celem konkursu „Piękny Wrocław” jest promowanie architektury Wrocławia i raz w roku uhonorowanie szczególnie wartościowych dokonań twórczych w tej dziedzinie. 

Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach:

 • budynek lub obiekt użyteczności publicznej 
 • budynek mieszkalny, wielorodzinny 
 • budynek mieszkalny, jednorodzinny 
 • budynek produkcyjny, przemysłowy 
 • obiekt inżynierski 

MARINA II – nowoczesna architektura w sercu Wrocławia! I NAGRODA!

Marina II to budynek apartamentowo-usługowy we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda 1, który wspólnie z Mariną I tworzy kompleks usługowo-apartamentowy z bulwarem pieszo-rowerowym. Prestiż inwestycji akcentuje znakomita lokalizacja – tuż nad Odrą, przy przystani dla łodzi motorowych, między zabytkowymi mostami – Uniwersyteckim i Pomorskim, naprzeciwko gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego – blisko pędzącego miasta i blisko zieleni zarazem. Dzięki takiemu położeniu mógł powstać m.in. rozległy taras widokowy zawieszony nad taflą wody – jeden z najatrakcyjniejszych elementów budynku. Marina II to 27 przestronnych, ekskluzywnych apartamentów o różnych powierzchniach – od 47,59 m² do 270,31m² z balkonami i tarasami dachowymi. W budynku zaplanowano również centralną recepcję oraz panoramiczną windę. W czterokondygnacyjnym apartamentowcu znajdują się również lokale usługowe oraz garaż podziemny. Inwestycja urzeka swoim niepowtarzalnym wyglądem zewnętrznym, imponuje również szeregiem nowoczesnych rozwiązań – w standardzie apartamentów znajdują się m.in. klimatyzacja, wentylacja mechaniczna, sygnalizacja antywłamaniowa, elektrycznie sterowane żaluzje zewnętrzne oraz szyby o podwyższonej akustyczności, odbijające promienie słoneczne. Atrakcyjnego pazura dodają inwestycji duże przeszklenia, otwarte na spacerowy bulwar oraz nowoczesne oświetlenie. Marina II nawiązuje do historycznej zabudowy sąsiednich budynków. Do wykończenia elewacji architekt Artur Wójciak wybrał ręcznie wypalaną cegłą klinkierową. W gzymsach zastosowano oświetlenie typu LED, które swoim blaskiem podkreśla horyzontalny charakter głównych części budynku. Oświetlenie jest zasilane ogniwami fotowoltaicznymi, które są zlokalizowane od południowej strony Mariny II – uwagę zwraca energooszczędny charakter tego typu rozwiązania. Od strony portowej zaplanowano oryginalne wykusze, które urozmaicają elewację. Pod apartamentowcem, oprócz garaży powstaje także przystań, w której mieszkańcy Mariny II będą mogli cumować łodzie. Największe lokale na najwyższych kondygnacjach są wyposażone w zielone tarasy, zlokalizowane na dachu budynku.

Marina II to jedna z najpiękniejszych inwestycji we Wrocławiu, która swój luksusowy charakter zawdzięcza niepowtarzalnej architekturze, zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym oraz atrakcyjnej lokalizacji z przepięknym widokiem na serce stolicy Dolnego Śląska.  Marina II została zaprojektowana przez Grupę ARCHIPELAG dla spółki TOPACZ Investment.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia