Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

  • ARCHIPELAG w majowym „Budujemy Dom”

    W majowym numerze magazynu „Budujemy Dom” znajdziecie informacje o bezpłatnej aplikacji mobiDOM, która jest kompleksowym przewodnikiem dla inwestorów budujących dom. W numerze ponadto: porady naszej architekt Małgorzaty [...]

    Więcej

Projekty ARCHIPELAGU w magazynie Forbes!

W najnowszym wydaniu magazynu Forbes (nr 10/2011), w dodatku specjalnym „Luksus” znalazły się aż dwa projekty autorstwa architektów Grupy ARCHIPELAG – Rezydencja Dąbie oraz Marina II. 

Rezydencja Dąbie 

to osiedle budynków apartamentowych, znajdujące się na wrocławskim Biskupinie w pięknym sąsiedztwie starorzecza Odry. Niepowtarzalny klimat miejsca tworzy tradycyjna architektura modernistyczna z elewacjami wykończonymi cegłą klinkierową, kamieniem i drewnem. Wyróżniającym się obiektem całego zespołu jest budynek nr 4, który swoją formą harmonijnie wpisuje się w otoczenie. Wszystkie mieszkania od strony południowej posiadają rozległe tarasy, otwierające się na ogród oraz rzekę. Inwestor – deweloper TEMAR, zdecydował się na zastosowanie oryginalnych, dużych 7 metrowych przeszkleń oraz drewnianych żaluzji harmonijkowo-przesuwnych. Takie rozwiązanie ma istotny wpływ na zwiększenie komfortu mieszkańców, którzy mogą cieszyć się bliskością otulającej dom przyrody. Zespół architektów ARCHIPELAGU zadbał również o to, żeby elementy zieleni znajdowały się nie tylko na zewnątrz, lecz również wewnątrz budynku. Z tego powodu w klatkach schodowych zastosowano wykończenie z zielonego kamienia, a szklane balustrady podświetlono zielonym kolorem. Wszystkie zastosowane rozwiązania sprawiają, że mieszkania są optymalnie doświetlone, komfortowe i funkcjonalne – nowoczesny charakter podkreślają szykowne detale ze stali nierdzewnej i szkła.

Projekt Grupy ARCHIPELAG stworzony  w  2006-2008 r. dla firmy TEMAR. Nagroda Gazety Wyborczej „Dom w którym chciałbym mieszkać” (edycja 2008).

Marina II 

to budynek apartamentowo-usługowy we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda. Budynek ten jest jednym z trzech budynków tworzących kompleks usługowo-apartamentowy z bulwarem pieszo-rowerowym. Budynek czterokondygnacyjny z garażem podziemnym oraz funkcją usługową na parterze. Marina II została zaprojektowana dla spółki Topacz Investment. W położonym nad Odrą budynku, między zabytkowymi mostami – Uniwersyteckim i Pomorskim, naprzeciwko gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego zaprojektowano taras widokowy zawieszony nad taflą rzeki. Pod apartamentowcem, oprócz garaży powstanie także przystań, w której mieszkańcy Mariny II będą mogli cumować łodzie. Największe lokale na najwyższych kondygnacjach są wyposażone w zielone tarasy na dachu budynku. Obecnie trwają prace nad budową 27 apartamentów. Planowany termin zakończenia inwestycji – wiosna 2012.

Projekt Grupy ARCHIPELAG zaprojektowany w 2008 r. dla firmy TOPACZ INWESTMENT.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o ofercie ARCHIPELAGU dla deweloperów prosimy o kontakt:

e-mail: deweloper@archipelag.pl


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia