Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

  • ARCHIPELAG w majowym „Budujemy Dom”

    W majowym numerze magazynu „Budujemy Dom” znajdziecie informacje o bezpłatnej aplikacji mobiDOM, która jest kompleksowym przewodnikiem dla inwestorów budujących dom. W numerze ponadto: porady naszej architekt Małgorzaty [...]

    Więcej

ARCHIPELAG w tygodniku „Uważam Rze”

W numerze 42(89)/2012 tygodnika „Uważam Rze”, w artykule „Natura w harmonii z portfelem”, trendy w budownictwie skomentował architekt Artur Wójciak, prezes Grupy ARCHIPELAG.

Dom na miarę XXI wieku

Stale rosnące ceny energii i wyczerpujące się złoża surowców naturalnych wymuszają zmiany – budownictwo jest aktualnie nastawione na ograniczenie strat energii i jej oszczędzanie. Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. od 2020 roku, obowiązkiem stanie się budowa domów o niemal zerowym zużyciu energii. 26 września Rada Nadzorcza NFOŚiGW podjęła decyzję o uruchomieniu dopłat do kredytów na budowę lub zakup energooszczędnych budynków – od przyszłego roku inwestorzy mogą więc liczyć na wsparcie finansowe w postaci jednorazowego, bezzwrotnego dofinansowania.

Dom energooszczędny

Zastosowane w budownictwie energooszczędnym rozwiązania muszą mieć charakter kompleksowy – powinny dotyczyć zarówno zagadnień konstrukcyjno-budowlanych, jak i instalacyjnych – tłumaczy w artykulearchitekt Artur Wójciak. Dom energooszczędny cechuje bryła budynku o odpowiednim współczynniku pola powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury ogrzewanej budynku i oczywiście prawidłowe ocieplenie, dobór okien, usytuowanie na działce oraz optymalnie zaprojektowane instalacje wewnętrzne. Inwestorzy coraz częściej wybierają rozwiązania, które w dłuższej perspektywie użytkowania przynoszą oszczędności w budżecie domowym, stąd popularność domów, wyposażonych w energooszczędne systemy – pompę ciepła, wentylację mechaniczną z rekuperacją, panele słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, system odzysku wody deszczowej oraz inteligentny system zarządzania budynkiem – komentuje architekt Artur Wójciak.

Jako przykład nowoczesnego, energooszczędnego domu w artykule zaprezentowano projekt Bruno G1, autorstwa naszej Pracowni. 

Zobacz projekt domu Bruno G1

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia