Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

  • ARCHIPELAG w majowym „Budujemy Dom”

    W majowym numerze magazynu „Budujemy Dom” znajdziecie informacje o bezpłatnej aplikacji mobiDOM, która jest kompleksowym przewodnikiem dla inwestorów budujących dom. W numerze ponadto: porady naszej architekt Małgorzaty [...]

    Więcej

ARCHIPELAG w magazynie Świat Rezydencji Wnętrz & Ogrodów!

W numerze [1-2(46)] Magazynu Świat Rezydencji Wnętrz & Ogrodów, w artykule "Za siedmioma murami" głosu eksperta w kwestii ogrodzeń okalających domy jednorodzinne, udziela architektka z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG! Gorąco polecamy!

Ogrodzenie na miarę

Dobrze zaplanowane i odpowiednio wykonane ogrodzenie powinno być spójne ze stylem architektury budynku – musi pasować do formy bryły, elewacji i elementów wykończenia, a także do charakteru sąsiednich domów. Najbardziej dekoracyjne są ogrodzenia z przęseł ażurowych. Modne są połączenia 2-3 materiałów – cegły, kamienia lub betonu z drewnem lub metalem. Aby uzyskać atrakcyjny efekt wizualny, warto zastosować ten sam lub podobny materiał, którym ozdobiono elewację. Wzór przęseł powinien być zbliżony do balustrad balkonów, tarasów i schodów zewnętrznych. Nie należy zapominać o takich detalach jak skrzynka na listy, pojemnik na gazety i ulotki reklamowe, tabliczka z numerem domu, czy domofon. Nieestetyczny kontener na śmieci, można ukryć za subtelnym ekranem wykończonym drewnem, klinkierem lub tynkiem mineralnym. Atrakcyjną ozdobą ogrodzeń jest naturalna zieleń roślin – po przęsłach może piąć się bluszcz, kolorowe kwiaty lub winogrona. Ciekawą alternatywą ogrodzenia jest żywopłot, którego ekologiczna forma będzie się doskonale prezentować na każdej działce. Przytulny i niepowtarzalny nastrój można także stworzyć dzięki subtelnej grze świateł. Warto pamiętać o tym, że podczas planowania wszystkich dekoracji najważniejszy jest umiar – końcowy efekt nie może przytłoczyć piękna samej architektury – doradza architektka. 

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia