Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

  • ARCHIPELAG w majowym „Budujemy Dom”

    W majowym numerze magazynu „Budujemy Dom” znajdziecie informacje o bezpłatnej aplikacji mobiDOM, która jest kompleksowym przewodnikiem dla inwestorów budujących dom. W numerze ponadto: porady naszej architekt Małgorzaty [...]

    Więcej

ARCHIPELAG w magazynie Świat Rezydencji Wnętrz & Ogrodów!

W numerze [1-2(46)] Magazynu Świat Rezydencji Wnętrz & Ogrodów, w artykule "Za siedmioma murami" głosu eksperta w kwestii ogrodzeń okalających domy jednorodzinne, udziela architektka z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG! Gorąco polecamy!

Ogrodzenie na miarę

Dobrze zaplanowane i odpowiednio wykonane ogrodzenie powinno być spójne ze stylem architektury budynku – musi pasować do formy bryły, elewacji i elementów wykończenia, a także do charakteru sąsiednich domów. Najbardziej dekoracyjne są ogrodzenia z przęseł ażurowych. Modne są połączenia 2-3 materiałów – cegły, kamienia lub betonu z drewnem lub metalem. Aby uzyskać atrakcyjny efekt wizualny, warto zastosować ten sam lub podobny materiał, którym ozdobiono elewację. Wzór przęseł powinien być zbliżony do balustrad balkonów, tarasów i schodów zewnętrznych. Nie należy zapominać o takich detalach jak skrzynka na listy, pojemnik na gazety i ulotki reklamowe, tabliczka z numerem domu, czy domofon. Nieestetyczny kontener na śmieci, można ukryć za subtelnym ekranem wykończonym drewnem, klinkierem lub tynkiem mineralnym. Atrakcyjną ozdobą ogrodzeń jest naturalna zieleń roślin – po przęsłach może piąć się bluszcz, kolorowe kwiaty lub winogrona. Ciekawą alternatywą ogrodzenia jest żywopłot, którego ekologiczna forma będzie się doskonale prezentować na każdej działce. Przytulny i niepowtarzalny nastrój można także stworzyć dzięki subtelnej grze świateł. Warto pamiętać o tym, że podczas planowania wszystkich dekoracji najważniejszy jest umiar – końcowy efekt nie może przytłoczyć piękna samej architektury – doradza architektka. 

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia