Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wygląd domu od strony tarasu

Witam, mam może trochę nietypowe pytanie.
Obejrzałem rzut więźby prefabrykowanej i dostrzegłem, że w zadaszeniu nad tarasem są belki, a na wizualizacjach nie ma takowych.
Czy są konieczne? Szpecą trochę wizerunek domku, z drugiej strony obawiam się, że jeśli ich nie będzie to czy ten daszek się nie "rozjedzie"? Czy tradycyjna więźba również posiada owe belki?

pozdrawiam
Michał
Odpowiedz Zacytuj
  • arch. Magdalena Wąsowicz 2016-11-28 15:41

    Dzień dobry, w więźbie tradycyjnej nie zaprojektowano jętek pomiędzy krokwiami w zadaszeniu nad tarasem. W więźbie prefabrykowanej zaprojektowano mniejsze przekroje dla elementów wiązaru, dlatego występują różnice w zastosowanych rozwiązaniach. Nad tarasem w wersji więźby prefabrykowanej zaprojektowano jętki, są one konieczne dla tej konstrukcji. Rezygnacja z jętek w części więźby nad tarasem możliwa jest w przypadku zmiany przekrojów wiązarów, co należy uzgodnić z autorem projektu lub zakładem produkcyjnym.

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 44.201.97.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia