Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Poddasze

Szanowna Pani Katarzyno, czy istnieje mozliwosc zwiekszenia doswietlenia poddasza poprzez wbudowanie okien polaciowych i/lub powielszenie istniejacych w prokekcie okien balkonowych ? Dodatkowo czy jest mozliwosc zmiany projektu w taki sposob aby poddasze mialo zamkniecie izolujace je od parteru ? Dziekuje bardzo i bede wdzieczny za informacje.

Lacze pozdrowienia
Janusz
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. Katarzyna Braun 2015-09-08 14:52

  Witam Pana!
  Dziękuję za kontakt. W projekcie Simon G2 można oczywiście zaprojektować okna połaciowe na poddaszu. Będzie to bardzo dobre rozwiązanie. Okna balkonowe mają ograniczenia w postaci połaci dachowych. Można je również minimalnie poszerzyć. Nasza pracownia wydaje bezłatną zgodę na tego typu zmiany.
  Jeśli chciałby Pan zachować schody w projekcie, to można obudować je ściankami działowymi na poddaszu i wstawić drzwi. Innym sposobem jest wykonanie innych schodów, np. bardziej stromych i wykonanie "klapy" w stropie. Zastosowane rozwiązanie powinno zależeć od Pana pomysłu i planu na zagospodarowanie poddasza. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt lub

  Pozdrawiam serdecznie
  Katarzyna Braun-Szulc

 • 37.47.35.* 2015-09-10 11:53

  Bardzo dziekuje za odpowiedz, dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie o mozliwosc podwyzszenia poddasza o np. jedna cegle w taki sposob aby powiekszyc powierzchie tzw uzytkowa czyli pow 1,9m wysokosci. Tak apropos , jaka jest powierzchnia w obecnym projekcie powierzchi poddasza pow 1,9h ?
  Jeszcze raz dziekuje za pomoc

  Janusz

 • arch. Katarzyna Braun 2015-09-11 08:57

  Witam,
  istnieje możliwość podniesienia ścianki kolankowej. Wydajemy na tego typu modyfikacje bezpłatną zgodę. Zmian może Pan dokonać w naszej Pracowni za dodatkową oplata lub u architekta lokalnego podczas adaptacji.
  Obecnie powierzchnię użytkową nie liczy się od 1,90 m. Nasze powierzchnie (co widać na rysunku poddasza) liczone są następująco: wysokość ponad 2,20 m liczona jest w 100%, wysokość 1,40- 2,20 m liczy się w 50%, a poniżej 1,40 m nie wlicza się w ogóle do powierzchni użytkowej. Powierzchnia poddasza wynosi 50.20 m². W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.

  Pozdrawiam arch. Katarzyna Braun-Szulc

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.230.154.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia