Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Antresola

Witam!

Do pełni szczęścia brakuje nam w tym projekcie przestrzeni w salonie jaką daje antresola. Czy projekt nadaje się do tego typu adaptacji? Poddasze miałoby wtedy otwarte na antresolę od strony schodów pomieszczenie rekreacyjne oraz wydzielony pokój nad kuchnią. Salon od strony tarasu byłby przeszklony do samej góry.

Korzystając z okazji zapytam się jeszcze czy wjazd do garażu mógłby być umieszczony prostopadle względem drzwi wejściowych? Z zachowaniem wielkości garażu ale nie koniecznie z bramą dla dwóch aut.

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam,

Krzysztof
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. Katarzyna Braun 2015-07-21 09:55

  Witam serdecznie,
  wykonanie projektu z antresolą jest możliwe, po konsultacji z konstruktorem podam Panu dwie możliwości rozwiązania tej sytuacji:

  1. Zamiast płatwi drewnianej należałoby zastosować płatew stalową (wówczas trzeba zamiast słupków drewnianych również dać stalowe).Rezygnujemy wtedy ze słupka nad salonem. Płatwie oraz słupki zmienione na stalowe trzeba zastosować po obu stronach dachu.

  2. Zostawiamy słupek nad salonem oraz słupek drewniany i pod nim dajemy belkę stalową (typu HEB np. 220) mocowana doczołowo do wieńca i obudowujemy ją drewnem.

  Jeśli chodzi o wjazd do garażu, można zmienić jego lokalizację, należy wówczas przeprojektować odpowiednio dojazd. Nasza pracownia wydaje bezpłatną zgodę na tego typu zmiany.

  Zmian w projekcie można dokonać na etapie adaptacji u architekta lokalnego lub można skorzystać z naszego Działu Zmian Indywidualnych, w którym za dodatkową opłatą można wprowadzać tego typu modyfikacje.

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.230.154.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia