Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Antresola

Witam!

Do pełni szczęścia brakuje nam w tym projekcie przestrzeni w salonie jaką daje antresola. Czy projekt nadaje się do tego typu adaptacji? Poddasze miałoby wtedy otwarte na antresolę od strony schodów pomieszczenie rekreacyjne oraz wydzielony pokój nad kuchnią. Salon od strony tarasu byłby przeszklony do samej góry.

Korzystając z okazji zapytam się jeszcze czy wjazd do garażu mógłby być umieszczony prostopadle względem drzwi wejściowych? Z zachowaniem wielkości garażu ale nie koniecznie z bramą dla dwóch aut.

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam,

Krzysztof
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. Katarzyna Braun 2015-07-21 09:55

  Witam serdecznie,
  wykonanie projektu z antresolą jest możliwe, po konsultacji z konstruktorem podam Panu dwie możliwości rozwiązania tej sytuacji:

  1. Zamiast płatwi drewnianej należałoby zastosować płatew stalową (wówczas trzeba zamiast słupków drewnianych również dać stalowe).Rezygnujemy wtedy ze słupka nad salonem. Płatwie oraz słupki zmienione na stalowe trzeba zastosować po obu stronach dachu.

  2. Zostawiamy słupek nad salonem oraz słupek drewniany i pod nim dajemy belkę stalową (typu HEB np. 220) mocowana doczołowo do wieńca i obudowujemy ją drewnem.

  Jeśli chodzi o wjazd do garażu, można zmienić jego lokalizację, należy wówczas przeprojektować odpowiednio dojazd. Nasza pracownia wydaje bezpłatną zgodę na tego typu zmiany.

  Zmian w projekcie można dokonać na etapie adaptacji u architekta lokalnego lub można skorzystać z naszego Działu Zmian Indywidualnych, w którym za dodatkową opłatą można wprowadzać tego typu modyfikacje.

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.233.219.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia