Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

możliwe zmiany w projekcie

witam,
czy jest możliwość, przesunięcia komina do wewnątrz salonu na ścianie przy spiżarni?
czy w miejsce komina w sypialni można wstawić okna lub wyjście na taras w zamian za drzwi od strony przodu domu?
czy przy projekcie z dachem 30stopni istnieje możliwość wykorzystania całej powierzchni poddasza jako strych?
czy można dodać drzwi do garażu z wiatrołapu lub zamiast okna z prawej strony od bramy garażowej dać drzwi, aby nie musieć wchodzić do garażu z przez bramę lub kotłownię?
dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam
Odpowiedz Zacytuj
  • arch. Mariusz Jaworski 2014-03-21 11:08

    Dzień dobry,

    Można przestawić komin do "wnętrza" pokoju i umieścić go na ścianie między pokojem a spiżarnią trzeba się jednak liczyć z wyższą temperaturą w spiżarni (sąsiedztwo komina). Nie ma problemu żeby wykonać drzwi balkonowe w miejscu komina i np. zlikwidować/ograniczyć drzwi tarasowe od frontu budynku. Przy dachu o kącie 30 stopni poprawia się wykorzystanie strychu (z uwagi na wysokość) głównie nad wyższą częścią budynku - i tam możliwe jest wykorzystanie strychu. Można doprojektować drzwi do garażu z wiatrołapu lub wykonać je w miejscu okna przy wejściu do budynku.

    Pozdrawiam

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.237.97.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia