Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Jak najkorzystniej usytuować domek Romina G2 na działce wobec stron świata

Bardzo podoba mi się projekt domu Romina G2. Spełnia moje wszystkie oczekiwania (powierzchnia, ilość i wielkość poszczególnych pomieszczeń, itp.). Mam jednak dylemat czy rozmieszczenie pomieszczeń (okien) wg stron świata będzie odpowiednie.Wjazd na moją działkę usytuowany jest od północy (właściwie od północnego wschodu). Zakładając, że wybiorę lustrzane odbicie projektu: salon będzie od strony południowego wschodu, sypialnie od południowego zachodu, garaż - strona północno-zachodnia. Czy to dobre rozwiązanie?
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. Joanna Kopaczyńska 2011-10-27 10:35

  Witam,
  Usytuowanie, które Pani założyła nie należy do modelowych rozwiązań, jednak to nie oznacza że jest złe. Na szczęście salon jest dość dobrze doświetlony i będzie łapał światło południowe. Najlepsze światło południowo – zachodnie przejmą pokoje, ale ponieważ nie są zbytnio przeszklone to nie będą się przegrzewały latem. Najsłabszym ogniwem jest w tym wypadku garaż, który zagarnia światło zachodnie ale trudno to zmienić. Może ma Pani możliwość obrócenia domu w odbiciu lustrzanym (czy warunki zabudowy pozwalają i czy jest miejsce na wjazd bokiem do garażu?) o 90 st., tak żeby boczna elewacja garażu była ustawiona frontowo do wjazdu? Bo jeśli tak, to wówczas salon zyska jeszcze lepsze położenie względem stron świata, a garaż będzie od strony właśnie północno – wschodniej czyli tej najmniej korzystnej, ze względów funkcjonalnych.
  W razie dodatkowych pytań bądź chęci konsultacji zapraszam do kontaktu z Pracownią (71) 798 38 00 lub .
  pozdrawiam

 • 87.204.160.* 2011-10-30 19:17

  witam
  Dziękuję za podpowiedź. Zorientuję się czy mogę zmienić ustawienie domu o 90 stopni. Rozumiem, że można w tym przypadku zmienić usytuowanie bramy garażowej i przesunąć ją na boczną ścianę - tak aby była ustawiona frontem do wjazdu.

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.234.244.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia