Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Fantastyczny projekt

Bardzo podoba nam się ten projekt. Najbardziej wygląd zewnetrzny. Co do wnetrza to jest ok, ale mamy pewne pomysły na dostosowanie układu pomieszceń do własnych wyobrażeń. Zwracamy wielką uwagę na energooszczędność. Bryła Oskara sprzyja oszczędzaniu energii. Najwięcej wątpliwości stwarza nam ustawienie względm stron świata. U nas pasuje odbicie lustrane z ustawieniem szczytu od strony wejścia od północy. Czy ktoś z "Archipelagu" mógłby wypowiedzieć się o zaletach i wadach takiego ustawienia? Z góry dziękuję.
Odpowiedz Zacytuj
 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2013-02-21 09:13

  Witam serdecznie,

  Dziękujemy za miłe słowa i zainteresowanie naszym projektem:)

  Aby poprawić wydajność energetyczną budynku należy usytuować dom uwzględniając strony świata i różnice nasłonecznienia. Strefa wejściowa po stronie północnej to dobre rozwiązanie. Wówczas wszystkie pomieszczenia niewymagające mocnego doświetlenia naturalnym światłem zostaną zblokowane w jednej części domu. Należy jednak pamiętać, że w takim położeniu górny taras nie będzie pełen słońca przez cały dzień.

  Jeśli ustawią Państwo Oskara (odbicie lustrzane) szczytem ze strefą wejściową od północy, to kuchnia i jadalnia znajdą się po stronie zachodniej, a przeszklenia salonu będą wychodziły na stronę wschodnią. Tym sposobem kuchnia i jadalnia będą popołudniami wypełnione gorącym słońcem. Należy pamiętać, że kuchnia to pomieszczenie, w którym i tak jest na ogół najcieplej. Jeśli przygotowują Państwo gorące posiłki popołudniami, ulokowanie kuchni po stronie zachodniej może nie być najlepszym rozwiązaniem. Spożywanie posiłków w mocnym słońcu także nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy.

  Jeśli zdecydowaliby się Państwo na projekt w wersji katalogowej, wówczas kuchnia znalazłaby się po stronie wschodniej, co pozwoliłoby uniknąć zbędnego nasłonecznienia. Z kolei wschodni taras byłby idealnym miejscem do spędzania poranków z filiżanką kawy w ręce. W takim przypadku salon zostałby optymalnie doświetlony zachodnim słońcem. Jeśli obawiają się Państwo ryzyka przegrzania latem, można zamontować rolety, lub zacienić okno, sadząc po tej stronie drzewa liściaste. Aby poprawić wydajność energetyczną budynku, można rozważyć poszerzenie okien w południowej elewacji salonu.
  Na poddaszu dwie sypialnie będą dobrze doświetlone południowym światłem. Sypialnia rodziców i taras będą znajdowały się po stronie północnej, co będzie sprzyjało nieco chłodniejszej temperaturze i spokojnemu wypoczynkowi.

  To takie najogólniejsze wyznaczniki. Nie wiem, jakie zmiany w układzie pomieszczeń pragną Państwo wprowadzić. Być może po tych zmianach, będzie trzeba zastosować zupełnie inną orientację budynku.
  W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z Pracownią.

  Pozdrawiam

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 34.239.151.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia