Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

orynnowanie

Jesteśmy zainteresowani projektem LORIS, ale zastanawia nas:
-jak jest rozwiązane orynnowanie (nie widoczne w projekcie,
-czy w pralni na poddaszu zmieści się okno typu Velux.
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. Agnieszka Markiewicz 2008-03-19 13:36

  Witam, w projekcie LORIS zaprojektowany został tradycyjny system rynien mocowany na krokwiach.

  Na poddaszu w pomieszczeniu pralni istnieje możliwość zastosowania okna połaciowego typu Velux.

 • 77.222.250.* 2012-03-13 20:48

  "arch. Agnieszka Markiewicz" napisał/a:Witam, w projekcie LORIS zaprojektowany został tradycyjny system rynien mocowany na krokwiach. .


  Witam

  proszę o podanie jaki tradycyjny system rynien i ich mocowań został przewidziany.

  Proszę o podanie listy producentów tego systemu.

  Czy rynny są widoczne z zewnątrz, bo na wizualizacjach ich nie ma, a na zdjęciach domów wybudowanych niestety są bardzo widoczne i mają duży negatywny wpływ na końcowy efekt.

  Pozdrawiam AT

 • arch. Mariusz Jaworski 2012-03-15 10:51

  Witam

  W projekcie można zastosować dowolny system rynien półokrągłych lub owalnych o średnicy 150mm np. system firmy Wavin lub Marley. Poza zadaną średnicą i rozmieszczeniem rur spustowych rodzaj materiału i kolorystyka orynnowania pozostają do decyzji inwestora. Rynny mocowane są hakami do okapu, rury spustowe obejmami do ściany (elementy systemu).

  W wizualizacji niestety przeoczono rynny i rury spustowe – opracowano ją na etapie koncepcji, kiedy nie było jeszcze ustalonych rozwiązań technicznych dla budynku. Projekt techniczny przewiduje rynny i rury spustowe odsłonięte.
  Można spróbować ukryć rynny za deską okapową (mamy takie rozwiązanie w kilku projektach ) ale w tej sytuacji konieczne będzie wykonanie dodatkowych obróbek blacharskich zabezpieczających górę deski czołowej i odprowadzających wodę z kosza pod rynną + dodatkowe zabezpieczenia desek przed zerwaniem od obsuwającego się śniegu (płotki przeciwśniegowe, system przeciwoblodzeniowy rynny).


  Zapraszam do zadawania dalszych pytań lub kontaktu telefonicznego.

  Pozdrawiam
  Arch. Mariusz Jaworski
  tel. 71 798 38 52

 • 213.25.195.* 2012-09-24 13:33

  Panie Mariuszu

  nasza projektantka i ekipa budowlana poradzili sobie z rynnami (nic specjalnego). Rynnę lewą od frontu przesunęliśmy do wykuszu i dzięki temu dom wygląda ładniej.

  Jeśli mogę doradzić to może warto byłoby pokazać możliwości ułożenia rynien potencjalnym klientom aby nie byli zaskoczeni efektem finalnym.

  Pozdrawiam a.

 • arch. Mariusz Jaworski 2012-09-25 08:24

  Witam.
  Dziękuje za uwagi. Przy opracowaniu koncepcji nowych domów staramy się już nie pomijać tego elementu przy wykonywaniu wizualizacji. Jak Państwo słusznie zuważyli jest to na tyle istotny detal, że może mieć duży wpływ na estetyczną stronę elewacji.

  Pozdrawiam.

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.238.186.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia